See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Tartu 2024

Soome Instituut osaleb Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmis. Põhiprogrammis on kaks projekti: arutelukultuuri ja saunakultuuri ühendav Alasti tõde ning muusika- ja luuleteos PIIR.  

Alasti tõde kutsub kultuuripealinna külalisi 10. ja 11. mail 2024 arvamusfestivalile, kus arutelulavadeks on saunalavad. Saun teeb võrdseks, saunas pole tiitleid, aumärke ega mundreid ning nutitelefone kaasa ei võeta. Vestluskultuur saunades on selline, nagu see peaks olema kogu ühiskonnas – sõbralik, vastandumist vältiv, ühisosa otsiv, kaasav. Ainult inimene loeb. See on alasti tõde sõna otseses mõttes.

PIIR on muusika- ja luuleetendus, mis toimub 07. mail 2024 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses ja hiljem teistes piiriga jagatud kaksiklinnades. PIIR kõneleb piiril olemise väljakutsetest, hirmudest piiride ületamise ees ja julgusest piire ületada. See uurib uute piiride teket, piire meie sees ja meie ümber. 

Vaata lähemalt allolevatest kirjeldustest.

Lisaks Tartu 2024 põhiprogrammile toome kultuuripealinna raames Tartusse soome fotokunstniku Elina Brotheruse, kes pildistab soome arhitekti Alvar Aalto projekteeritud Villa Tammekanni.