See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: Tom Hermans / Unsplash

Lugemissoovitused

30. sünnipäeva puhul tuli Soome Instituudi raamatukogu välja täiesti uue kontseptsiooniga – Soome kirjanduse tutvustamiseks ja populariseerimiseks hakkasime avaldama lugemissoovitusvideoid, mida saab vaadata instituudi YouTube’i kanalil (link)

  • Lugemisnädalal pealkirjaga “Lugemisoskus on ellujäämiskunst” (link) avaldasime seitse lugemissoovitusvideot, kus Soome autorite raamatuid soovitavad kirjanikud Peep Ehasalu ja Mika Keränen, toimetaja ja tõlkija Rain Kooli, Tartu Tamme gümnaasiumi õpilane Pihla Leena Põldma, Tallinna soome kooli 5. klassi õpilane Amanda ning luuletaja Heidi Iivari ja kirjandushuviline Venla Suojala Soome Instituudi raamatukogust.
  • Kampaania ja loosimängu “Taltsuta kirjandusklassik!” (link) eesmärk oli tutvustada ja soovitada juba klassikaks saanud Soome kirjandust. Lisaks soovisime vabastada sõnapaari “klassikaline kirjandus” raskepärasuse taagast, mis sellega kohati justkui vältimatult seotud tundub olevat. Soovitajate seas olid näitleja Elisabet Reinsalu, kirjanik Peep Ehasalu, Tartu Soome kooli 3. klassi õpilane Nea Nevalainen, luuletaja Reijo Roos, TÜ eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistrant Krista Kotkamäe, Soome Instituudi praktikant Venla Suojala ja programmikoordinaator Heidi Iivari

Lisaks soovitame nii uuemat kui vanemat Soome kirjandust, jagame lugemismuljeid ja kirjandusuudiseid kõigile avatud Facebooki grupis Soome kirjanduse klubi (link). Oled oodatud liituma!