Soome Instituut Eestis

Soome Instituut hoiab, arendab ja tugevdab soome-eesti kultuurikoostööd. Instituudi eesmärgiks on Soome kunsti ja kultuuri, oskuste, teadmiste ja kodanikuühiskonna väärtuste eelarvamustevaba vahendamine Eestisse. Selle saavutamiseks osaleb instituut kultuuri- ja koolitusalaste ürituste korraldamisel, toetab soome kunstnike ja kultuurikorraldajate rahvusvahelist liikuvust ning soome keele õpetamist Eestis.

2019. aastal edendame TelepART programmi abil etenduskunstnike liikuvust Soome ja Baltimaade vahel. Lisaks toetame tänavu projekte, mis on seotud võrdsed võimaluste tagamisega kõigile ning teeme senisest rohkem kultuuri- ja koolituskoostööd Narvaga. 

Instituudil on kontorid nii Tallinnas kui ka Tartus. Tartus on kõik teretulnud ülikooli vahetus läheduses asuvasse raamatukokku, kust saab laenutada nii soome- kui ka eestikeelseid teoseid ning mängida lauamänge.

Instituut on osa ülemaailmsest Soome instituutide võrgustikust, kuhu kuulub 17 instituuti maailma eri paigus.

Instituudi peamine rahastaja on Soome haridus- ja kultuuriministeerium. Programmitööd toetavad ka erinevad sihtasutused, koostööpartnerid ning ettevõtted. 

Soome Instituut alustas Tuglase-seltsi juurde loodud infopunktina aastal 1991. Oma praegusel kujul tegutseme alates 1994. aastast.