See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Kaisu Koivisto kunstipraktika lähtekohad on tihedalt seotud koha, ajaloo ja materjalide mõistetega. Tema näitusel „Sellest maailmast“ näeb taaskasutatud materjalidest ja terasest skulptuure ning joonistustest koosnevat installatsiooni.

Helsingis tegutseva multidistsiplinaarse visuaalkunstniku Kaisu Koivisto näitusel „Sellest maailmast“ saab näha taaskasutatud materjalidest ja terasest skulptuure ning joonistustest koosnevat installatsiooni.

Kaisu Koivisto kunstipraktika lähtekohad on tihedalt seotud koha, ajaloo ja materjalide mõistetega. Teda köidavad materjalide elutsüklid – nii vastupidavus kui ka haprus. Aja kulgemise nähtavaks tegemine on olnud läbiv teema Koivisto skulptuurides, joonistustes ja kollaažides. Lisaks mainitud meediumitele, tegeleb ta veel fotograafia ja videoga.

Ajaloohuvi on viinud kunstnikku uurima postindustriaalseid linnaruume ja tehaseid ning külma sõja ajastu mahajäetud militaar-alasid Ida-Euroopas. Lisaks uurib ta looduse ja kultuuri ristumiskohti ning viise – kuidas inimkond loodusnähtusi rakendab, ära kasutab või kontrollib.

„Olevik on pidevalt muutuv ja ebakindel,“ kirjeldab Kaisu Koivisto HAKI galeriis avatava näituse lähtepunkti. „Skulptuurisari „Kaitsjad“ räägib toimetulekust igapäevases keskkonnas ettetulevate tundmatute elementidega. „Ajalugude struktuurid“ on aga joonistustest koosnev installatsioon, milles ma kasutasin 1990. aastal ilmunud Cambridge Biographical Dictionary lehekülgi, kuhu joonistades püüdsin näidata sõnastiku killustatud ajalugu ja tähendusi,“ lisab Koivisto.

Kaisu Koivistol (s.1962, elab Helsingis, Soomes) on magistrikraad Helsingi Kunsti- ja Disainiülikoolist. Tema tegevust kunstnikuna on tunnustatud mitmete auhindade ja stipendiumitega. Koivisto loomingut on esitletud muuhulgas järgmistes galeriides ja muuseumides: Kaasaegse Kunsti Muuseum Kiasma, Helsingi; Reina Sofia muuseum, Madrid; PS 1, New York; Kumu kunstimuuseum, Tallinn; Museo Hendrik Christian Andersen, Rooma; Tokyo Metropolitan Art Museum, Tokyo; Galleria Sculptor, Helsingi; Pori Kunstimuuseum, Pori; Mark Rothko kunstikeskus, Daugavpils; Veneetsia biennaal.

Kaisu Koivisto näituse “Sellest maailmast” toimumist toetavad Tartu linn, Kultuurkapital, Soome Instituut ja Alfred Kordelini fond.

  • 01.03 – 30.03.2024
  • K-R 12.00 – 18.00 & L 12.00 – 16.00
  • HAKI GALERII NÄITUSESAALIS
  • KASTANI 42, TARTU – APARAADITEHAS