Foto: Sven Tupits (fotogeen.com)
Silla motiiviga logo

Õpetajale

Hea õpetaja, kes sa oled otsustanud soome keelt ja kultuuri õpetada – täname Sind!

Aleksis Kivi päev

Eesti soome keele õpetajad on alates 2001. aastast kutsunud oma kooli külla teiste koolide soome keele õpetajaid ja õppijaid, et ühiselt midagi toredat ette võtta. Külaskäigud on toimunud oktoobri alguses, sest 10. oktoobril tähistatakse Soomes Aleksis Kivi päeva, mis on pühendatud soome kirjandusele. Traditsiooniliselt esitavad võõrustava kooli õpilased sel päeval väikese eeskava ning korraldavad erinevaid Soome, soomluse ja/või kirjandusega seotud töötubasid. Kuna tegemist on soome keelt ja kultuuri tutvustava üritusega, siis on meid toetanud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

VAATA KA:

Agricola olümpiaad

Soome keele olümpiaad on saanud nime soome kirjakeele isa Mikael Agricola järgi. Agricola sünniaeg pole täpselt teada, seepärast peetakse soome keele päeva esimese soomekeelse aabitsa ja katekismuse autori surmapäeval, 9. aprillil. See päev on ühtlasi ka soomlaste rahvuseepose “Kalevala” koostaja Elias Lönnroti sünnipäev. Selle päeva paiku korraldatakse Eestis soome keele olümpiaadi.

VAATA KA:

SuVi -projekt

Eesti Soome Keele Õpetajate Selts (ESKÕS) ja Eestikeelse Hariduse Selts (EHS) said Eesti-Soome kultuurifondilt stipendiumi ühise haridusprojekti “Soome ja eesti keel Eestis ja Soomes” elluviimiseks. Soome-Eesti koostööprojekti SuVi eesmärk on alustada seltsidevahelist koostööd, arendada naabermaades vastastikust keeleoskust ning toetada soome ja eesti keele õpet edendavaid koostööprojekte aastatel 2019-2021.

VAATA KA:

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöö võrgustikuna toimiv veebikeskkond Keelesild. Nii Eesti kui Soome asutusi ja organisatsioone ühendav võrgustik  tegutses iseäranis aktiivselt aastail 2012-2016 selle nimel, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

VAATA KA:

Soome keele õpetajate üritused

VAATA KA:

VEEL SELLES PROGRAMMIS

Õppematerjalid Eesti koolidele

Soome Instituudis on valminud soome keele õppematerjal, mis on kirjutatud spetsiaalselt Eesti koolidele, kuid sobib hästi igas vanuses huvilistele soome keele õpingute alustamiseks.

LÄHEMALT

Õpilasele

Eesti-Soome keelesilda saab ehitada meist igaüks. Kord aastas kohtume Aleksis Kivi päeval ning parimad pääsevad Agricola olümpiaadile.

LÄHEMALT

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöövõrgustikuna toimiv veebikeskkond. Selleks, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

LÄHEMALT

Valik keeleõppematerjale internetis

Siit leiab huviline laia valiku erinevaid linke, mille kaudu saab lugeda ja keelt õppida senisest veelgi mitmekülgsemalt ning tõhusamalt. Head pealehakkamist!

LÄHEMALT

See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.