See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Soome traditsiooniline kuninganna moos valmib neist marjadest
soome maitsed, marjad, kuninganna moos

Õpetajale

Hea õpetaja, kes sa oled otsustanud soome keelt ja kultuuri õpetada – täname Sind! 

Aleksis Kivi päev

Eesti soome keele õpetajad on alates 2001. aastast kutsunud oma kooli külla teiste koolide soome keele õpetajaid ja õppijaid, et ühiselt midagi toredat ette võtta. Külaskäigud on toimunud oktoobri alguses, sest 10. oktoobril tähistatakse Soomes Aleksis Kivi päeva, mis on pühendatud soome kirjandusele. Traditsiooniliselt esitavad võõrustava kooli õpilased sel päeval väikese eeskava ning korraldavad erinevaid Soome, soomluse ja/või kirjandusega seotud töötubasid. Kuna tegemist on soome keelt ja kultuuri tutvustava üritusega, siis on meid toetanud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

VAATA KA:

Agricola olümpiaad

Soome keele olümpiaad on saanud nime soome kirjakeele isa Mikael Agricola järgi. Agricola sünniaeg pole täpselt teada, seepärast peetakse soome keele päeva esimese soomekeelse aabitsa ja katekismuse autori surmapäeval, 9. aprillil. See päev on ühtlasi ka soomlaste rahvuseepose “Kalevala” koostaja Elias Lönnroti sünnipäev. Selle päeva paiku korraldatakse Eestis soome keele olümpiaadi.

VAATA KA:

SuVi -projekt

Eesti Soome Keele Õpetajate Selts (ESKÕS) ja Eestikeelse Hariduse Selts (EHS) said Eesti-Soome kultuurifondilt stipendiumi ühise haridusprojekti “Soome ja eesti keel Eestis ja Soomes” elluviimiseks. Soome-Eesti koostööprojekti SuVi eesmärk on alustada seltsidevahelist koostööd, arendada naabermaades vastastikust keeleoskust ning toetada soome ja eesti keele õpet edendavaid koostööprojekte aastatel 2019-2021.

VAATA KA:

Aasta soome keele õpetaja valimine

Aasta soome keele õpetaja tiitlit antakse välja alates 1997. aastast. Preemia eesmärk on märgata, tunnustada ja ka laiemalt üldsusel tutvustada õpetajat, kelle töö ja eeskuju on aidanud kaasa soome keele ja kultuuri edendamisele Eestis. Tiitliga kaasneb Soome-Eesti Kaubanduskoja stipendium. Kandidaate võivad esitada nii haridusasutuse kui koolitusettevõtte juhtkonnad, erinevad kollektiivid kui ka üksikisikud ja kolleegid. Aasta õpetaja võib töötada ükskõik millises Eesti haridusasutuses või koolitust pakkuvas organisatsioonis.

NB! 2019. aasta parima soome keele õpetaja kandidaatide esitamine on alanud. Võtja tehakse teatavaks kevadisel õpetajate seminari raames toimuval Soome suursaatkonna vastuvõtul! 

VAATA KA:

VEEL SELLES PROGRAMMIS

Õppematerjalid Eesti koolidele

Soome Instituudis on valminud soome keele õppematerjal, mis on kirjutatud spetsiaalselt Eesti koolidele, kuid sobib hästi igas vanuses huvilistele soome keele õpingute alustamiseks. 

LÄHEMALT

Õpilasele

Eesti-Soome keelesilda saab ehitada meist igaüks. Kord aastas kohtume Aleksis Kivi päeval ning parimad pääsevad Agricola olümpiaadile. 

LÄHEMALT

Soome keele tasemetest YKI

YKI keeletaseme eksami tunnistust nõutakse näiteks keeletaseme tõendamiseks tööandjale või Soome kodakondsuse taotlemisel. Erineva tasemega eksameid korraldatakse 1-6 korda aastas.

LÄHEMALT

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöövõrgustikuna toimiv veebikeskkond. Selleks, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

LÄHEMALT

Valik keeleõppematerjale internetis

Siit leiab huviline laia valiku erinevaid linke, mille kaudu saab lugeda ja keelt õppida senisest veelgi mitmekülgsemalt ning tõhusamalt. 

LÄHEMALT

Soome keele kursused

Valik Eestis tegutsevaid keeltekoole, kus on võimalik soome keelt õppida. Soome Instituut taolisi kursuseid ei korralda.

LÄHEMALT