Soome rahvakirjaniku Aleksis Kivi sünniaastapäeval, 10. oktoobril tähistatakse traditsiooniliselt soome kirjanduse päeva. See on ka kõigi soome keele õppijate pidupäev siin samas Eestis. 

Soome keele õpetajate algatusel on korraldatud alates 2001. aastast soome keele teemapäeva keskkooliõpilastele ja nende õpetajatele. Külaskäigud on toimunud oktoobri alguses, sest 10. oktoobril tähistatakse Soomes Aleksis Kivi päeva, mis on pühendatud soome kirjandusele. Võõrustav kool on planeerinud päeva kava ja külalistel on olnud võimalus nautida mitmesuguseid etteasteid. Päeva jooksul tehakse ja õpitakse töötubades koos midagi soomepärast ja Aleksis Kiviga seotut.

Soome Instituut on üritust toetanud ja aidanud vajadusel kommunikatsiooni ja korraldamisega. Aleksis Kivi päev on hea näide sellest, kui pühendunult õpetajad oma tööd teevad. Õpilaste etteastetest ja töötubadest õhkub indu ja koostegemise rõõmu. Kevadise Agricola olümpiaadi kõrval on sügisene Aleksis Kivi päev soome keele õppijate jaoks üks aasta haripunkte.

Temaatiline viktoriin raamatukogus

Aleksis Kivi sünnipäeva ehk soome kirjanduse päeva puhul korraldab Soome Instituudi raamatukogu  traditsiooniliselt temaatilise viktoriini. Osa võtmiseks astu päeva jooksul ehk 10. oktoobril meie juurest läbi, tõmba loosikorvist oma viktoriiniküsimus ja proovi õnne. Kõigile õigesti vastanutele auhinnad!

LOE KA:

Aleksis Kivi – see neljas vend ja Soome kirjanduse rajaja