See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: pixabay.com
Lipp lehvib tuules

Soome keele tasemetest YKI

YKI (Yleiset kielitutkinnot) (link) on Soome riigi ametlik keeleeksamite süsteem, kuhu kuulub 9 erinevat keelt. Keeleeksamitega kontrollitakse üldist keeleoskuse taset. Eksamite sisu ja nende arendamise ning korraldamise eest vastutab Soome haridusamet ehk Opetushallitus (link), kellel on koostööleping Jyväskylä ülikooli Rakenduslingvistika Keskusega. Erineva tasemega eksameid korraldatakse 1-6 korda aastas. 

YKI keeletaseme eksami tunnistust nõutakse näiteks keeletaseme tõendamiseks tööle ja õppima asumise korral või Soome kodakondsuse taotlemisel. 

Vaata ka: 

Valik lehekülgi YKI-testi harjutamiseks:

VEEL SELLES PROGRAMMIS

Töövihik, õpetajamapp ja õppekomplekt Eesti koolidele

Soome Instituudis on valminud soome keele õppematerjal, mis on kirjutatud spetsiaalselt Eesti koolidele, kuid sobib hästi igas vanuses huvilistele soome keele õpingute alustamiseks. 

LÄHEMALT

Õpilasele

Eesti-Soome keelesilda saab ehitada meist igaüks. Kord aastas kohtume Aleksis Kivi päeval ning parimad pääsevad Agricola olümpiaadile. 

LÄHEMALT

Aasta soome keele õpetaja valimine

Soome Instituudi ja Soome Keele Õpetajate Seltsi ning Soome Suursaatkonna ja Soome-Eesti Kaubanduskoja koostööna valitakse igal aastal Eestis parim soome keele õpetaja. Aasta soome keele õpetaja tiitlit antakse välja alates 1997. aastast. Kandidaatide esitamine toimub aasta alguses, võtja tehakse teatavaks kevadisel õpetajate seminari raames toimuval Soome suursaatkonna vastuvõtul!

LÄHEMALT

Õpetajale

Eesti koolid ja õpetajad teevad igal aastal tööd selle nimel, et soome keel ja kultuur üha rohkemate huvilisteni jõuaks. Kooliaasta vältel on mitu erilist päeva, mida meeles pidada ja mille nimel pingutada.

LÄHEMALT

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöövõrgustikuna toimiv veebikeskkond. Selleks, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

LÄHEMALT

Soome keele õppematerjale internetis

Siit leiab huviline laia valiku erinevaid linke, mille kaudu saab lugeda ja keelt õppida senisest veelgi mitmekülgsemalt ning tõhusamalt. 

LÄHEMALT

Soome keele kursused

Valik Eestis tegutsevaid keeltekoole, kus on võimalik soome keelt õppida. Soome Instituut taolisi kursuseid ei korralda.

LÄHEMALT