See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: pixabay.com
Kasesalu suvel

Aasta soome keele õpetaja valimine

Soome Instituut ja Eesti Soome Keele Õpetajate Selts koostöös Soome suursaatkonna ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga selgitavad igal aastal välja parima soome keele õpetaja. Aasta soome keele õpetaja tiitlit antakse välja alates 1997. aastast.

Preemia eesmärk on märgata, tunnustada ja laiemalt üldsusele tutvustada õpetajat, kelle töö ja eeskuju on aidanud kaasa soome keele ja kultuuri edendamisele Eestis. Aasta soome keele õpetaja tiitliga kaasneb Soome-Eesti Kaubanduskoja stipendium ning Viking Line’i kinkekaart.

Kuidas ja kes esitavad?

Kandidaate võivad esitada nii haridusasutuste kui koolitusettevõtete juhtkonnad, erinevad kollektiivid kui ka üksikisikud ja kolleegid. Aasta õpetaja võib töötada ükskõik millises Eesti haridusasutuses või koolitust pakkuvas organisatsioonis. Kandidaatide esitamine toimub aasta alguses ning võitja tehakse teatavaks kevadel Soome suursaatkonna vastuvõtul!

Lähemalt räägivad Viia Väli ja Liina Ergma

 

VAATA KA:

Aasta soome keele õpetajate nimekiri (link)

VEEL SELLES PROGRAMMIS

Töövihik, õpetajamapp ja õppekomplekt Eesti koolidele

Soome Instituudis on valminud soome keele õppematerjal, mis on kirjutatud spetsiaalselt Eesti koolidele, kuid sobib hästi igas vanuses huvilistele soome keele õpingute alustamiseks. 

LÄHEMALT

Õpilasele

Eesti-Soome keelesilda saab ehitada meist igaüks. Kord aastas kohtume Aleksis Kivi päeval ning parimad pääsevad Agricola olümpiaadile. 

LÄHEMALT

Õpetajale

Eesti koolid ja õpetajad teevad igal aastal tööd selle nimel, et soome keel ja kultuur üha rohkemate huvilisteni jõuaks. Kooliaasta vältel on mitu erilist päeva, mida meeles pidada ja mille nimel pingutada.

LÄHEMALT

Soome keele tasemetest YKI

YKI keeletaseme eksami tunnistust nõutakse näiteks keeletaseme tõendamiseks tööandjale või Soome kodakondsuse taotlemisel. Erineva tasemega eksameid korraldatakse 1-6 korda aastas.

LÄHEMALT

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöövõrgustikuna toimiv veebikeskkond. Selleks, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

LÄHEMALT

Soome keele õppematerjale internetis

Siit leiab huviline laia valiku erinevaid linke, mille kaudu saab lugeda ja keelt õppida senisest veelgi mitmekülgsemalt ning tõhusamalt. 

LÄHEMALT

Soome keele kursused

Valik Eestis tegutsevaid keeltekoole, kus on võimalik soome keelt õppida. Soome Instituut taolisi kursuseid ei korralda.

LÄHEMALT