See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: pixabay.com
Lipp lehvib tuules

Keeleõpe ja haridus

Soome keele ja kultuuri õppimise toetamine Eesti koolides on meile tähtis. Instituut toetab soome keele õppimist Eestis, eriti koole, kus soome keelt õpetatakse teise võõrkeelena.

Meie olulised partnerid soome keele ja kultuuri tutvustamisel on soome keele õpetajad. Traditsiooniliste sündmuste hulgas on iga-aastased soome keele õpetajate seminarid, kevadine Agricola soome keele olümpiaad ning Aleksis Kivi päeva tähistamine Eesti gümnaasiumites. Koos Soome suursaatkonna ja Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsiga valime igal aastal aasta soome keele õpetaja

Soome keele õpetajate infolist

Soome keele õpetajad saavad infot ning omavahel suhelda meililisti kaudu. Listiga liitumiseks kirjutage oma liitumissoovist tallinn@finst.ee.

Soome Instituudi tegevust toetab Soome Haridusamet. Soome keele õppe edendamist toetab Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

VAATA LÄHEMALT

Õppematerjalid Eesti koolidele

Soome Instituudis on valminud soome keele õppematerjal, mis on kirjutatud spetsiaalselt Eesti koolidele, kuid sobib hästi igas vanuses huvilistele soome keele õpingute alustamiseks. 

LÄHEMALT

Õpilasele

Eesti-Soome keelesilda saab ehitada meist igaüks. Kord aastas kohtume Aleksis Kivi päeval ning parimad pääsevad Agricola olümpiaadile. 

LÄHEMALT

Õpetajale

Eesti koolid ja õpetajad teevad igal aastal tööd selle nimel, et soome keel ja kultuur üha rohkemate huvilisteni jõuaks. Kooliaasta vältel on mitu erilist päeva, mida meeles pidad ja mille nimel pingutada.

LÄHEMALT

Soome keele tasemetest YKI

YKI keeletaseme eksami tunnistust nõutakse näiteks keeletaseme tõendamiseks tööandjale või Soome kodakondsuse taotlemisel. Erineva tasemega eksameid korraldatakse 1-6 korda aastas.

LÄHEMALT

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöövõrgustikuna toimiv veebikeskkond. Selleks, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

LÄHEMALT

Valik keeleõppematerjale internetis

Siit leiab huviline laia valiku erinevaid linke, mille kaudu saab lugeda ja keelt õppida senisest veelgi mitmekülgsemalt ning tõhusamalt. 

LÄHEMALT

Soome keele kursused

Valik Eestis tegutsevaid keeltekoole, kus on võimalik soome keelt õppida. Soome Instituut taolisi kursuseid ei korralda.

LÄHEMALT