See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: pixabay.com
Lipp lehvib tuules

Soome keele tasemetest YKI

YKI (Yleiset kielitutkinnot) on Soome riigi ametlik keeleeksamite süsteem, kuhu kuulub 9 erinevat keelt. Keeleeksamitega kontrollitakse üldist keeleoskuse taset. Eksamite sisu ja nende arendamise ning korraldamise eest vastutab Soome haridusamet ehk Opetushallitus , kellel on koostööleping Jyväskylä ülikooli Rakenduslingvistika Keskusega. Erineva tasemega eksameid korraldatakse 1-6 korda aastas.

2016. aastal sooritas eksami pea 10 000 inimest, kellest suurim osa osales soome keele kesktaseme eksamil. Keeletaseme eksami tunnistust nõutakse näiteks tööle ja õppima asumise korral või oma keeletaseme tõendamiseks tööandjale või Soome kodakondsuse taotlemiseks.

Kesktaseme eksam koosneb neljast osast: kirjutatud teksti mõistmine, kuuldust arusaamine, kirjutamine ja rääkimine. Eksam kestab umbes 3 tundi ja selle kõik osad tuleb sooritada sama päeva jooksul. Eksaminand saab tunnistuse hinnanguga iga eksami osa kohta eraldi.

Eksamit korraldavad on Jyväskylä ülikooli Rakenduslingvistika Keskus koostöös Tallinna Ülikooli, Soome Instituudi ja Soome Suursaatkonnaga. 

Vaata ka: 

VEEL SELLES PROGRAMMIS

Õppematerjalid Eesti koolidele

Soome Instituudis on valminud soome keele õppematerjal, mis on kirjutatud spetsiaalselt Eesti koolidele, kuid sobib hästi igas vanuses huvilistele soome keele õpingute alustamiseks. 

LÄHEMALT

Õpilasele

Eesti-Soome keelesilda saab ehitada meist igaüks. Kord aastas kohtume Aleksis Kivi päeval ning parimad pääsevad Agricola olümpiaadile. 

LÄHEMALT

Õpetajale

Eesti koolid ja õpetajad teevad igal aastal tööd selle nimel, et soome keel ja kultuur üha rohkemate huvilisteni jõuaks. Kooliaasta vältel on mitu erilist päeva, mida meeles pidad ja mille nimel pingutada.

LÄHEMALT

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöövõrgustikuna toimiv veebikeskkond. Selleks, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

LÄHEMALT

Valik keeleõppematerjale internetis

Siit leiab huviline laia valiku erinevaid linke, mille kaudu saab lugeda ja keelt õppida senisest veelgi mitmekülgsemalt ning tõhusamalt. 

LÄHEMALT

Soome keele kursused

Valik Eestis tegutsevaid keeltekoole, kus on võimalik soome keelt õppida. Soome Instituut taolisi kursuseid ei korralda.

LÄHEMALT