See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: pixabay.com
suvine loodus, orav puutüvel

Õppematerjalid Eesti koolidele

Soome Instituudis on valminud soome keele õppematerjal, mis on kirjutatud spetsiaalselt Eesti koolidele, kuid sobib hästi igas vanuses huvilistele soome keele õpingute alustamiseks. 

Õppematerjali autorid on eripedagoog Kristel Maltis, soome keele lektor Madean Altsoo ja Helsingi Ülikooli dotsent Satu Grünthal. Illustratsioonid tegi Karin Ojaste, kujunduse Katri Karing.

6.-9. klasside töövihikutest ja õpetajamapist koosnev materjal järgib Eesti õppekava. Töövihikud on lapsesõbralikud, mahukas õpetajamapp aitab tunde mitmekesisemaks muuta. 

OSTA SOOME INSTITUUDIST VÕI TELLI E-POSTI TEEL

  • Töövihik 1 €/tk
  • Õpetajamapp 25 €/tk

Tellida aitab Viia Väli

Postiga saadame teele vähemalt 10 töövihikust koosnevaid saadetisi. Õpetajamapi saatmisele lisandub ka postikulu.

NB! Töövihikud on kättesaadavad ka veebist. Õpetajamapp on olemas ainult paberversioonis.


Õppematerjalide avaldamist toetasid Jenny ja Antti Wihuri fond, Soome Haridus- ja Kultuuriministeerium ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Veebist on leitav ka Soome Instituudi eestvedamisel valminud õppekomplekt “Hyvä-parempi-paras”. Komplekti autor on Kaare Sark, illustraatoriks Kalle Toompere. Tegemist on soome keele õppekomplektiga algajaile ning sinna kuulub 36 peatükki sisaldav õpperaamat ja 65 kuulamisteksti. Kursuse läbimiseks kulub u 210 õppetundi. 

VEEL SELLES PROGRAMMIS

Õpilasele

Eesti-Soome keelesilda saab ehitada meist igaüks. Kord aastas kohtume Aleksis Kivi päeval ning parimad pääsevad Agricola olümpiaadile. 

LÄHEMALT

Õpetajale

Eesti koolid ja õpetajad teevad igal aastal tööd selle nimel, et soome keel ja kultuur üha rohkemate huvilisteni jõuaks. Kooliaasta vältel on mitu erilist päeva, mida meeles pidad ja mille nimel pingutada.

LÄHEMALT

Soome keele tasemetest YKI

YKI keeletaseme eksami tunnistust nõutakse näiteks keeletaseme tõendamiseks tööandjale või Soome kodakondsuse taotlemisel. Erineva tasemega eksameid korraldatakse 1-6 korda aastas.

LÄHEMALT

Keelesild

Soome Instituudi eestvedamisel loodi 2011. aasta juunis soome keele ja kultuurikoostöövõrgustikuna toimiv veebikeskkond. Selleks, et soome keele ja kultuuri tundmise traditsioon Eesti koolides jätkuks.

LÄHEMALT

Valik keeleõppematerjale internetis

Siit leiab huviline laia valiku erinevaid linke, mille kaudu saab lugeda ja keelt õppida senisest veelgi mitmekülgsemalt ning tõhusamalt. 

LÄHEMALT

Soome keele kursused

Valik Eestis tegutsevaid keeltekoole, kus on võimalik soome keelt õppida. Soome Instituut taolisi kursuseid ei korralda.

LÄHEMALT