Tere, head sõbrad!

Seekordse uudiskirja tunnuspilt annab aimu, et augustisse jagub sündmusi, kus Soome Instituut osaleb, mida toetab või korraldab, päris mitmeid. Lisaks alustas meie Tartu kontoris tööd uus programmikoordinaator ja avasime taas raamatukogu uksed. Aga kohe kõigest lähemalt ja järgemööda.

Juba sel reedel suundume Paidesse Arvamusfestivalile. Ehkki tänavune festival toimub harjumuspärasest väiksemas mahus, ei paista väiksem ambitsioon sugugi välja arutelude kvaliteedist. Instituut on sel aastal väljas lausa kahel teema-alal. 14. augustil kell 12 olete oodatud Digikultuurialale, kus räägitakse sellest, kuidas hariduse maailmameistrid Soome ja Eesti tulid toime eriolukorraga ja mida on meil sellest õppida tulevikuks. Arutelul “PISA parimad e-õppes. Eesti ja Soome koolide võrdlev kohanemine eriolukorraga” osaleb ka Soome Haridusameti peadirektor Olli-Pekka Heinonen. Loe sündmuse kohta lähemalt meie kodulehelt. Samal päeval, 14. augustil kell 14, ootame huvilisi Põhiseadus 100 alal inimõigusteteemalisse pop-up-kooli, kus otsime Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi meediapoliitika dotsendi Andres Jõesaare käe all vastuseid aktuaalsetele ja põletavatele küsimustele. Selle kohta, mis küsimustega täpsemalt tegemist, loe lähemalt meie kodulehelt. Et Arvamusfestivali külastajate arv on tänavu piiratud, pakuvad korraldajad võimalust arutelusid veebis otseülekandena jälgida. Vaata Arvamusfestivali kodulehte, kust leiad iga aruteluala juurde suunavad lingid.

Augusti lõpus, 27. augustil, korraldame koos paljude koostööpartneritega esmakordselt Eestis eelmisel aastal Soomest alguse saanud Läänemere päeva. Läänemeri on meie suur ühine varandus, mille olemasoluga oleme nii harjunud, et ei pööra sellele igapäevaselt suuremat tähelepanu. Läänemere päeval kutsume üle meie kodumere väärtuse peale mõtlema, tema muredele ja rõõmudele kaasa elama. Päeva programm on tihe ja eripalgeline, alates tutvumisest mereveest mikroplasti eraldava mereprügipüüduriga ning lõpetades Muumipapa meremõtiskluste kuulamisega. Tutvu Läänemere päeva ajakavaga meie kodulehel ja tähista koos meiega Läänemere päeva!

AUGUSTIS TULEKUL VEEL:

Meie raamatukogu Tartus on taas avatud! Ootame külla oma tavapärastel lahtiolekuaegadel E-N 12-18 ja R 10-16 (iga kuu viimasel reedel suletud). Uuri lähemalt, mida uut meil raamatusõpradele pakkuda on.
Meil on suur rõõm tutvustada instituudi uut programmikoordinaatorit Heidi Iivarit. Tutvu Heidiga lähemalt meie kodulehel.