Nii mõnigi lapsevanem on mures, sest tänapäeva lapsed ei tahtvat enam raamatuid lugeda.  Tartus on vanemate mure leevendanud üks eriline diplom, mis Soomest pärit, kuid millega Eestiski lapsed lugema on saadud. 

Kas sina tead, mis on lugemisdiplom? Mille eest taolise aukirja saab ning kellele ja kus neid jagatakse? Sellest käisid Vikerraadio hommikuprogrammis kõnelemas Tartu Kesklinna kooli õpetaja Sirje Parol ja Soome Instituudi prorgammikoordinaator Kadri Kaljurand.

HEA TEADA!

Üleriigiline lugemisdiplomi programm sai Soomes alguse 2000. aastate algul. Nüüdseks on seda mitu korda uuendatud, viimati aastal 2014, ning riikliku õppekavaga vastavusse viidud. Lisaks on koolid, raamatukogud ja laste kultuurikeskused sellest aastate jooksul erinevaid variante edasi arendanud. Põhieesmärgid on aga algusest peale samaks jäänud: innustada õpilasi raamatuid lugema ja elamusterohkeid lugemishetki kogema. See motiveerib last ise otsustama, erinevate teoste hulgast meelepärast valikut tegema ja endale lugemisega seotud eesmärke seadma.  Loe lähemalt SIIT.