See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Soome Instituudi kultuuriprogrammi juhina alustas augustis 2021 tööd Duha Elsayed.

Hariduselt on Duha keeleteadlane ja omandanud sel alal ka doktorikraadi. Huvi eesti keele ja kultuuri vastu tekkis tal juba nooruses, kui sai 1980. aastate lõpus stipendiumi Tallinnasse.  

Enne Eestisse tulekut töötas Duha Soome ühes kõige rahvuslikumalt mitmekesisemas piirkonnas, Varissuo linnaosas Turu linnas. Seal olid tema ülesandeks elanikkonna omavaheliste suhete parandamine ja arendamine, pakkudes ühiseid meelepäraseid tegevusi eri taustaga inimestele – näiteks projekt, mis ühendas teatriprofessionaalid, kunsti ja kogukonna (2019-2020). Mitmekultuuriline Soome, uute sihtrühmade kõnetamine ja kaasamine on teemad, millega Duha loodab tegelda ka Soome Instituudis.

Duha “koduselts” Soomes on Varsinais-Suomen Viro-keskus (Päris-Soome Eesti-Keskus), kus ta on osalenud paljude väiksemate ja suuremate kultuuriprojektide elluviimises. Duha on öelnud, et Turust on ta valmis lahkuma vaid töö tõttu ja töökoht Soome Instituudis  näitab, et ta on oma sõna pidanud. “Olen rõõmus ja elevil, et sain võimaluse töötada põnevas kohas koos nutikate inimestega ja samas lähedalt jälgida mulle olulise Eesti arengut.”