”Valo yrittää sulattaa läpipääsemättömän. Toivon kevään tulevan.”

Mikael Agricola päeval kutsusime üles osalema 7 sõna loo kampaanias. Kampaania põhineb Flash fiction žanri lühimal vormil, milleks on 6-sõnaline lugu. Flash fiction pakub kirjanikule mänguvälja, mis paneb mõtlema oma sõnade kasutamise peale. Kui on kasutada ainult 6, 100 või 1000 sõna, peab iga sõna hoolikalt läbi kaaluma. Kuidas vaid mõne sõna abil lugejani jõuda ja kujutluspilte ellu äratada?

Osalemiskutse saatsime soome keele õpetajatele, panime kuulutuse üles instituudi sotsiaalmeediasse ja raamatukogu aknale. Meieni jõudis rõõmustavalt palju lugusid! Üle 150 loo kasvatasid maikuu jooksul raamatukogu aknal kasvanud jutukase lehti! Väljakutses osalesid koolirühmad ja üksikisikud üle Eesti ja Soome, aitäh kõigile tekstide saatjatele!

”Kevät saapui, unet heräsivät ja luonto hymyili.”

Kirjutamiskampaania teemaks oli kevad ning paljudes tekstides ülistatigi kevade saabumist ja jäeti hüvasti talvekülmaga. Läbivad teemad olid ka lisanduv valgus, päikesepaiste, soojad ilmad, tagasipöörduvad rändlinnud ja tärkav loodus. Mõne tekstiga jäi meelde kevade teine ​​külg – vihm, tänavatolm ja allergiad. Jutukase lehtedesse kasvas haikusid, luuletusi ja lühilugusid ning neis kõlab vaid veidi rohkem soome kui eesti keelt.

”Ralli: Sõites kiiresti kevadporisel teel tõuseb adrenaliin.”

Kuigi raamatukogu jutukask ei oota enam uusi lehti, ei tähenda see, et seitsmesõnaliste lugude kirjutamine peaks lõppema! See harjutus sobib hästi näiteks kiireks loominguliseks vahepalaks keset töö- või koolipäeva. Samuti pole hilja hakata oma jutupuu lehti koguma. Loodame, et kevad ja suvi on inspireeriv ja täis sõnakunsti kõigile.

”Sinä ja minä tulemme aina olemaan ystäviä.”

”Pikkulinnun pesä puun oksalla. Kissa kiipeää puuhun.”

”Kevät on kukinnan aikaa — kaikki herää eloon.”

PS! Liigutasime jutukase mai keskel raamatukogu sisse, kuna aknal hakkas tal väga palav. Endiselt saab tulla lugema vahvaid lugusid ja samas võtta laenuks raamatu või paar peatse suvepuhkuse sisustamiseks!