Mikael Agricola päeva ja kevade auks paneme kokku seitsmesõnaliste lugude näitust. Kutsume kõiki keelehuvilisi kirjutama näituse jaoks seitsme-sõna-lugusid! Valmis lugusid ootame alates Agricola päevast 9. aprillil kuni 30. aprillini.

Soome keel on ilus ja ilmekas. Agricola päeval tähistame soome keeles kirjutamise oskust ja võimalust soome keelega mängida. Seitsmesõnaline lugu on variatsioon Flash fiction žanri kuuesõnalisest loost, mille autorsus on omistatud Ernest Hemingwayle: For sale: Baby shoes. Never worn. (Müüa: beebi jalatsid. Pole kordagi kantud.) Selline lühikirjandus õhutab kirjanikke eemaldama oma tekstist üleliigse ja keskenduma lugude sügavaimale tuumale. Nii leiab sõnavara mitmekülgsemat kasutust ja saab uuest vaatenurgast läheneda oma mõtete keelelistele väljendusvahenditele.

Kutsume üles kirjutama vaid seitsmest sõnast koosnevaid luuletusi ja lugusid teemal „Kevad“ ning saatma need 30. aprilliks instituudi meiliaadressile tartu@finst.ee. Nii tähistame soome keele rikkust ja kevade algust. Kui soome keel on kirjutamiseks veel liiga keeruline, võid saata sisukaid lugusid ka ilusas eesti keeles. 

Instituuti laekunud lugudest koostatakse hiljem aknanäitus ja neid jagatakse instituudi sotsiaalmeediakanalites. Lood avaldatakse anonüümselt. Seitsme sõnaga lõpetades:

Lugude vahel loosime välja kaks romaanimõõtu raamatut.

Meie praktikant Erika on haaranud juba üleskutsest kinni ja on ootab teie seitsme-sõna-lugusid.