Näitus “Sõnast pildiks” on mitmes mõttes erakordne ja mitmes mõttes piirideülene, tuues kokku eri kunstivaldkonnad, erinevad keeled ja kolmest eri riigist pärit loomeinimesed. Oktoobris avatud näitust saab Fotografiska Tallinnas külastada detsembri lõpuni.

Näitus “Sõnast pildiks” toob kokku Soome ja Eesti vahet pendeldava fotograafi Elina Simoneni, Luulesõidu luuletajad Susinukke Kosola (Soome), Sveta Grigorjeva (Eesti) ja Madara Gruntmane (Läti) ning Aalto ülikoolis õppivad noored moedisainerid Triin Tindi ja Tauri Västriku (Eesti), Laima Jurča (Läti), Laura Rusaneni (Soome). Luuletustest inspireeritud moefotod viivad vaataja Lasnamäele, Rummu karjääri ja Kohilasse. Fotodel on vangistatud hetked isikupäratute korrusmajade vahel, liiklusmöllus, hüljatud tuhamäel ning kadunud aegu õhkuvas aias. Pilte ühendab fotograafi pilk, mis on suunatud objektile, ühtaegu tuttavale ja võõrale.

Elina Simonen on Soomest pärit moe- ja portreefotograaf, kes on töötanud mitmel pool maailmas. Tehnilise filigraansuse kõrval iseloomustab tema töid tugev kunstiline ambitsioon. Luulest inspireeritud moefotode sari sündis tihedas koostöös stilist Alli-Liis Vandeliga.

Luulesõit (Poetry Ride, Runoajelu, Dzejas brauciens) on mitmekeelne luulefestival, mille ringreiside eesmärk on edendada luule tõlkimist. Näitusel kasutatavad luulekatkendid on väljas originaalkeelsetena ‒ soome, eesti ja läti keeles. Susinukke Kosola ja Madara Gruntmane luuletuste juures on ka eestikeelsed tõlked.

Näitusega tähistatakse Soome Instituudi 30. tegevusaastat Eestis.

Lisainfo: Soome Instituudi kultuuriprogrammi juht Duha Elsayed, 5857 5638