Soome Instituut tähistab koos paljude koostööpartneritega 26. augustil Läänemere päeva. Päeva vältel toimuvatel sündmustel on üks ühine eesmärk: pöörata tähelepanu Läänemerele kui varandusele, mille nautimine ja hoidmine on meist igaühe õigus ja kohustus. 

Koos oleme tugevad 

Suurte probleemidega rinda pistmisel võtab sageli maad jõuetus. Tekib tunne, et ühe inimese tegutsemisest või tegemata jätmisest ei sõltu suures plaanis midagi. Läänemere päeva tähistamisega soovime teadvustada, et inimesi, kelle jaoks Läänemeri on oluline ja kallis, on palju juba ainuüksi Eestis, aga ka Soomes, Rootsis, Lätis ja teistes Läänemereäärsetes riikides. Kui me kõik muudaksime oma igapäevast käitumist ja/või tarbimisharjumusi kasvõi natuke, siis on sellel mõju. Võta mere äärde jalutama minnes kaasa kilekott prügi jaoks, telli restoranis jätkusuutlikku kala ja osale Läänemere päeva üritustel! Programm ja ajakava (link). 

Inspireeriv film meist endist 

Läänemere päeva õhtul kell 18.30 kutsub Soome Instituut kõiki vaatama dokumentaalfilmi “Walk the Tideline” (link). Soome režissööri Anna Antsalo film räägib esemetest, mida meri kaldale toob, ja inimestest, kes neid koguvad ja uurivad. Filmi teemat aitab asetada Läänemere konteksti Joonas Plaan Eestimaa Looduse Fondist. 

Lisainfo 

Läänemere päeva tähistamist alustati 2019. aastal Helsingis John Nurmineni Sihtasutuse (link) algatusena. Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerivad Soome Instituut ja Soome suursaatkond Tallinnas.