29.-30. oktoobril saavad Narvas kokku kunstnikud, disainerid, arhitektid ja teadlased, kes on kolme aasta jooksul olnud seotud projektiga (Re)configuring Territories. Nüüd soovivad nad jagada üksteise ja avalikkusega projekti tulemusi. Kahepäevase minifestivali kavas on loengud, ekskursioonid, näitused, muusika.

Festivali programmi läbivaks teemaks on Narva ja selle erinevad kihistused. Mis on Narva identiteet? Missugust rolli mängib Narva tulevikus selle olevik ja minevik? Kuidas teha nii, et erinevates “mullides” elavad narvakad sooviksid jõuda dialoogini nii võõrastega kui ka – mis veelgi olulisem – omavahel? Lisaks – kas rollimäng ja üheskoos söögi valmistamine võiksid olla teadustöö meetodid? Festivali avaõhtu lõpeb kontserdiga, kus astub üles tunnustatud džässmuusik Kirill Adõlin (pildil).

Festivalil osalemine on tasuta, vajalik on eelregistreerumine. Programmi ja eelregistreerumise lingi leiad siit (link). Festivali töökeeled on inglise ja vene keel.

Soome Instituut on alates 2020. aastast koostöös Eesti Kunstiakadeemia Narva Kunstiresidentuuri ning rühmitusega Trojan Horse osalenud projektis (Re)configuring Territories, mida kureerivad Kaisa Karvinen ja Tommi Vasko. Projekt kasutab residentuuri ja kevadkooli vahenditena, et ühendada loovate piirkondade julge arendamine kriitilise mõtlemise ja teadustööga.

Loe lähemalt projekti kodulehelt (link).