Soome Instituudi sügis 2020 kulgeb hariduse edendamise tähe all. Novembrikuus lausume avasõnad lausa kolmel suuremal või väiksemal koolitusel.

13.-14. novembril toimub taas traditsiooniline soome keele õpetajate seminar, kus seekord pööratakse tähelepanu keeleõppe didaktikale kirjanduslikust vaatenurgast. Sel sügisel saab üritusel osaleda ka veebi teel. Tänavu korraldame seminari koostöös Eestikeelse Hariduse Seltsiga ning osalema on kutsutud ka soome keele õppejõud Lätist ja Leedust. Rohkem infot õpetajate seminaride kohta (link).

20. novembril leiab aset  Ida-Virumaa koolijuhtide programmi avaseminar. Tegemist on järjega 2019. aastal toimunud  programmile (link), mille eesmärk on pakkuda koolidele tuge ja töövahendeid õppekavade täiendamiseks ning koolielu julgemaks arendamiseks. Seekord on fookuses distantsõpe: kuidas see koolidele mõjus ning kuidas saaks eriolukorra ajal omandatud kogemusi tulevikus kasutada? Programmi ühe tulemusena valmib koolide distantsõppe korraldamise kirjeldus/plaan, mida saab kasutada nii eriolukordades kui ka igapäevase õppetöö mitmekesistamiseks.

25. novembril algab pilootprojektina soome keele õpetajate kirjutamiskursus. Veebipõhise kursuse eesmärk on tõsta õpetajate kirjaliku väljendusoskuse taset soome keeles. Kursus toimub koostöös ESKÕSiga ning seda juhendab PhD Emmi Lahti Helsingi Ülikoolist.

Uute teadmiste rohket sügist kõigile!