Soomes peetakse eeloleval reedel jaaniõhtut. Erinevalt eestlastest tähistavad soomlased jaanipäeva ehk juhannust alati reedesel päeval, mis jääb 20. ja 26. juuni vahele. Aga sarnaselt Eestile on see Soomeski pidu, millega tähistatakse valgust ja südasuve. Et instituudi rahvas on pärast jaanipäeva puhkusele siirdumas, teavitame veel enne oma suvistest plaanidest.

Seoses piiride avanemisega anname teada, et TelepART-programm, kust saab taotleda abiraha Soome looja esinemiseks välismaal või mõnest teisest riigist pärit looja esinemiseks Soomes, on jätkuvalt avatud. Suvepuhkuste tõttu hakatakse laekunud taotlusi läbi vaatama 1.8.2020.

Meie raamatukogu Tartus on suletud 22.06–09.08.2020.  Raamatuklubi järgmine kohtumine toimub septembris ja sügise esimeseks teoseks on Mia Kankimäki “Naised, kellest ma öösiti mõtlen”. 

Kui juuli möödub instituudis suure puhkamise tähe all, siis augustis oleme taas töised. 14. augustil kutsume kõiki Paidesse Arvamusfestivalile, kus oleme väljas inimõiguste ja meediapädevuse teemalise pop-up koolitunniga. 90-minutilise tunni lõpus toimub ühisarutelu, kuhu ootame kõiki osalema. Lisaks toimub põnev arutelu digikultuuriaasta alal, kus Soome Haridusameti peadirektor Olli-Pekka Heinonen jagab Soome koolide kogemust kriisiga toimetulemisel. Et täna teada olevate juhiste järgi võib festivalilt päevas läbi käia vaid kuni tuhat inimest, paluvad korraldajad juba juulis kõigil end mõlemale päevale eraldi registreerida.

27. augustil korraldab instituut koostöös Soome suursaatkonna ja teiste partneritega esmakordselt Eestis Läänemere päeva. Päeva eesmärk on pöörata tähelepanu Läänemere olukorrale ja kutsuda inimesi ja asutusi üles muutma oma igapäevast käitumist, et seda parandada. Toimub erinevaid sündmusi igale maitsele, alates keskkonnateemalisest arutelust ja lõpetades üleskutsega süüa rohkem kestlikku kala.

Jagame täpsemat infot nende sündmuste kohta juba lähiajal – jälgige meie kodulehte ja FB-voogu.

Suviste kohtumisteni!