See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Läänemere päeva ametlik reklaamfoto
meri, päikesepaiste, üksik inimene seljaga fotograafi poole

Läänemere päev

Läänemere päeval pöörame tähelepanu Läänemerele, selle mitmekesisusele ja väärtusele. Sel päeval korraldatakse Eestis, Soomes, Rootsis ja Venemaal erinevaid ettevõtmisi, mille eesmärk on innustada inimesi ja organisatsioone pöörama rohkem tähelepanu Läänemere olukorrale ning tegema konkreetseid tegusid selle parandamiseks.

Läänemere päev sünnib ühistest tegevustest ja kogukonnatundest. Kutsume kõiki, nii üksikisikuid kui organisatsioone, võtma osa Läänemere päevast 25. augustil 2022.

Kes ja miks Läänemere päeva korraldab?

Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga Tallinnas. Eestis tähistati Läänemere päeva esmakordselt 2020. aastal.  Erinevate tegevuste kaudu oli päevaga seotud terve hulk koostööpartnereid. Kutsusime kõiki üles osalema Läänemere päevaga seotud sündmustel või võtma ise või koos laste/sõprade/tuttavatega ette midagi  toredat, et Läänemere olemasolule tähelepanu pöörata ja selle üle üheskoos rõõmustada. 

Läänemeri tähendab rohkemat kui selle ökoloogiline olukord – see tähendab ka kultuuri, elamusi ja seiklusi. Läänemere päeva tähistamist alustati 2019. aastal Helsingis John Nurmineni Sihtasutuse (John Nurmisen Säätiö) algatusena. Sihtasutus tegeleb aktiivselt Läänemere teemadega ning mere auks peetav päev oli tegevuse loogiline jätk. Tänaseks on Läänemere päeva veetmine levinud ka teistesse Soome linnadesse ja välisriikidesse. 

Veeda 26. augustil Läänemere päev koos meiega – tegutsegem oma mere heaks!

Lisainfo:
Liina Ergma, Soome Instituut
Mona-Liisa Louhisola, Soome suursaatkond, +372 5166538

Soome Läänemere päeva koduleht 
Läänemere päeva tutvustus 

#läänemerepäev / #itämeripäivä / #östersjödagen / #balticseaday