See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: Anna Markova
saalis palju laudu, nende taga istuvad inimesed

Ida-Virumaa koolijuhtide koolitusprogramm

Viimastel aastatel on Soome Instituut pakkunud koolitusvõimalusi eelkõige Ida-Virumaal asuvate koolide juhtidele ja õpetajatele.

2020-2021

Osalejate positiivsest tagasisidest inspireerituna sai koolitusprogramm 2020. aastal järje. Seekord on fookuses distantsõpe: kuidas see koolidele mõjus ning kuidas saaks eriolukorra ajal omandatud kogemusi tulevikus kasutada? Ka sel korral püütakse programmi abil leida erinevaid tööriistu ja viise õppetöö mitmekesistamiseks.

Programmi vältel plaanitakse korraldada kaks koolitustsüklit ning õppereis Soome, et tutvuda sealsete koolidega. Koolitajateks on Soome ja Eesti õpetamis- ja kasvatusvaldkonna professionaalid.

Programmi kava:

  • Infopäev: osalejad tutvuvad programmiga, jagavad distantsõppega seotud kogemusi.
  • Esimese koolitustsükli teemad: töötajate ja õpilaste motiveerimine ja toetamine, vaimse tervise hoid. Lisaks osaletakse veebi teel EDUCA haridusmessil (link).
  • Teise koolitustsükli teemad: tugiteenused õpilastele ja toetav õpikeskkond distantsõppel.

Koolitusprogrammi ühe tulemusena valmib koolide distantsõppe korraldamise kirjeldus/plaan, mida saab kasutada nii eriolukordades kui ka igapäevase õppetöö mitmekesistamiseks.

Programmi korraldamist toetavad mh Eesti Haridus- ja Noorteamet ja Integratsiooni Sihtasutus.

2019

2019. aastal korraldasime Narva ja Ida-Virumaa venekeelsete koolide juhtidele seminaride sarja (link), mille eesmärk oli leida võimalusi õppetöö parendamiseks Eesti venekeelsetes koolides. Selle saavutamiseks tutvuti Soome haridussüsteemi ja selle põhimõtetega ning otsiti võimalusi õpitut Ida-Virumaa koolides rakendada. Projekti raames korraldati Skype-i kaudu erinevaid koolitusi, toimus ka õppereis Soome ning tehti mitmeid rühmatöid. Projektis osalesid 14 kooli esindajad. Projekti toetasid Innove, Integratsiooni Sihtasutus ning Jenny ja Antti Wihuri Fond. Tihedat koostööd tehti ka Soome saatkonna, Narva haridusasutuste ning Narva, Sillamäe ja Kohtla-Järve omavalitsustega, samuti Soome koolidega. Vaata projekti lõppseminari pildigaleriid (link).

 

Lisainfo: Soome Instituudi programmijuht Liina Ergma (+372 524 8840, liina.ergma@finst.ee)