See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: JP Hion

Arvamusfestival

2020

Digiõppe ja rahuliku arutelu võimalikkusest

14. -15. augustil toimus Paide Vallimäel järjekordne Arvamusfestival. Soome Instituut rääkis sel aastal kaasa mitmel teema: korraldasime inimõigusteteemalist pop-up-koolitundi ning jagasime Soome kogemust eriolukorraga hakkamasaamisel. Loe lähemalt ja vaata videosalvestust (link).

2019

TALSINKI, TUNNEL JA TEHISINTELLEKT – AGA TULEVIKUKEEL?

Paides toimunud arvamusfestivali Keele ja Meele alal toimus 2019. aastal ka Soome Instituudi korraldatud arutelu, mis kandis tulevikuplaanidest inspireeritud pealkirja “Talsinki, tunnel ja tehisintellekt – aga mis keeles me omavahel tulevikus kõneleme?” Vestlusringis osalesid Piret Kärtner, Indrek Tammeaid, Pekka Myllylä ja Janne Saarikivi. Arutelu juhtis Rain Kooli. Vaata videosalvestust!

PRÜGIKANGELASTE SÕNUMID

Prügikangelased pöörasid 2019. aastal Paides paljude pilke. Toonasel Arvamusfestivalil liikusid teist hulgas ringi kaks ainulaadsete jalgratastega meest, kes ütlesid endi kohta lihtsalt pürgikangelased. Duo Trash Heroes koosneb kahest soomlasest: Antti Lahti (Jyväskylä Time of Dance festivali kunstiline juht) ning Panu Varstala (Apinatarha tantsutrupp). Puhtama homse nimel tegutsevad mehed propageerivad keskkonnateadlikkust muusika ja tantsu kaudu. Neid inspireerivad muusika, roheline energia, taaskasutus ning keskkonnasõbralikud sõidukid. Nii peatusidki nad “Hea kliima alal” pikemalt. Vaata videosalvestust!