14. -15. augustil toimus Paide Vallimäel järjekordne Arvamusfestival. Soome Instituut rääkis sel aastal kaasa mitmel teema: korraldasime inimõigusteteemalist pop-up-koolitundi ning jagasime Soome kogemust eriolukorraga hakkamasaamisel.

Inimõigus-, demokraatia- ja meediakasvatuse eesmärk on toetada ja arendada nii üksikisiku sotsiaalset vastutust kui ka tema õiglusel ja võrdsusel põhinevat eetikat. Inimeste põhiõigustest ja -kohustustest rääkides tuleb pöörata eriti suurt tähelepanu sellele, kuidas neid teemasid käsitletakse koolides, sest just sealt tulevad meie homsed otsustajad, juhid, visionäärid. Põhiseadus 100 alal toimunud inimõigusteteemalises koolitunnis võtsid provotseerivatel, mõtlemapanevatel, teravatel teemadel sõna Leena Nissilä Soome Haridusametist,  Irene Käosaar Integratsiooni SA-st, SpeakSmart koolitaja ja õpetaja Siim Ruul. Koolitundi juhtis Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi meediapoliitika dotsent Andres JõesaarVaata pildigaleriid.

Vestlust on võimalik järelvaadata, klikkides alloleval lingil.

Lisaks jagasime Soome koolide kogemust distantsõppega hakkamasaamisel, toetades Soome Haridusameti Olli-Pekka Heinoneni esinemist Digikultuurialal toimunud arutelul. Vaata pildigaleriid.

Arutelu kajastas põhjalikult ka Annika Poldre artikkel “Üllatus: õpilased olid digiõppega rahul” 28. augustil ilmunud Õpetajate Lehes. Loe artiklit.

Kohtumiseni järgmise aasta Arvamusfestivalil!