Suhoneni näitus käsitleb ühiskondlikke teemasid, mis on seotud seksuaalsuse ja religioosse maailmapildi vastuoluga. Väljapanekul olevad tööd räägivad Tennessee (USA) osariigi noortest, kes peavad suhestuma konservatiivse lõunaosariigi religioosse maailmatunnetusega, mis siiani defineerib kõike keha ja seksuaalsusega seotut. Nad on rõhutatult surutud süütusse rahulik-selgesse olekusse, kus eksperimenteerimisele nooruslike soovidega ruumi ei anta.

“Southern boys, southern girls” on erinevate meediumide ühendamisel sündinud projekt, mis seob omavahel fotot ja filmi. Portreteeritud noored ei ole enne pildistamist omavahel kohtunud. Käsitsi-meetodil valminud märgplaatkolloodiumfotod on jäädvustatud rännaku jooksul Põhja-Ameerikas. Pimik oli mõnikord ehitatud auto pagasiruumi, mõnikord motelli vannituppa või telki. Suhonen: “Sellise lähenemisviisi olulisim omadus on ettearvamatus, protsessis olemise tunnetamine ja asjade kulus kujutistesse sattunud vead.”

Filmimise ja pildistamise toimumiskoht: Hendersonville, Goodlettsville, Tennessee, USA

Tootmise kaasautor: Joel Jägerroos

Helsingis sündinud Paola Ivana Suhonen on rahvusvaheliselt tuntud eelkõige kui moedisainer ja Ivana Helsinki brändi looja, kuid ta tegutseb edukalt ka (foto)kunsti ja filminduse alal. Tema enese elu, maailmatunnetus ja suhted ümbritsevaga on saanud road-tripi stiilis kunstiprojektiks, mida saame tema visuaalsete tööde vahendusel näidata nüüd ka siinsele publikule. Suhonen on õppinud filmindust New Yorgi Filmiakadeemias ja fotograafiat Los Angeleses Ameerika Filmiinstituudis.

Lisainfo:

Fotomuuseum

Juhataja Anneli Jalava anneli.jalava@linnamuuseum.ee

Kuraator Annika Haas annika.haas@linnamuuseum.ee

Telefon: (+372) 644 8767