Näitus „Mu mõrkjasmagus Frankensteini-keha“ on pühendatud inimese keerukatele suhetele oma koloniseeritud, globaliseerunud ja digiteeritud kehaga ning ka kõikidele vahepealsetele hübriididele ja hälvetele.

  • Kunstnikud: Eike Eplik, Edith Karlson, Kristina Õllek, Laura Põld, Kristel Saan, Krišs Salmanis, Jaanus Samma, Līga Spunde, Rūta Spelskytė, Sabīne Vernere
  • Kuraator: Šelda Puķīte
  • Toimumispaik: galerii Titanik, Itäinen Rantakatu 8, Turu, Soome
    Galerii on avatud T–R 12–18 ja L–P 12-16

Näitusel võtavad kunstnikud ja kuraator Frankensteini rolli, esindades sümboolselt tänapäeva ühiskonda, mis püüab pidevalt vormida meie keha mingi normatiivse raami järgi. Iga näitusele valitud kunstiteos esindab mõnd inimkeha osa, mis on uudishimulikule külastajale galeriiruumides vaatamiseks välja seatud. Kunstnike põhjendused teatud kehaosade elementide kasutamisele vormide või kujunditena erinevad emotsioonide ja uskumuste metafoorsest esitusest, maastiku loomise vormidest või ilust või kultuurilisest identiteedist rääkimiseks mõeldud esemetest ning samuti platvormidest, kus kõnelda moraalsusest ja tsensuurist või avaldada poliitilisi seisukohti. Kõik tükid on „õmmeldud“ üheks olendiks, kellest saab näitus ise, mis esindab nii tänapäeva ühiskonnas eksisteerivaid frankensteinlikke ihasid kui ka kuraatorinäituste korraldamise traditsiooni ennast.

Näituse valmimisel ühendasid oma jõud Eesti kaasaegse kunsti galerii Kogo ja Soome galerii Titanik, kes tänavu vahetavad näituseprojekte, et tuua Balti kunstnikke Soome Turusse ja Soome kunstnikke Eestisse Tartusse. 

Loe lähemalt (link Kogo galerii kodulehele)