Arno Rafael Minkkinen Foto: Wikipedia

Näitus “Kakssada aastaaega” esitleb Arno Rafael Minkkineni teoseid – fotosid, mis on pildistatud aastatel 1970 – 2020 ning kujutavad erinevaid paiku enam kui kolmekümnes riigis, sealhulgas kolmekümnes Ameerika osariigis. Üle 50 aasta isepäiselt tegutsenud kunstnik keskendub oma autoportreedes eksistentsiaalse inimseisundi kujutamisele. Arno Rafael Minkkineni looming on puhas luule – kaasaegne austusavaldus inimkonna ja looduse suhtele.

Üle viiekümne aasta on Arno Rafael Minkkineni loome keskendunud eelkõige alasti autoportreedele, mis väljendavad looduslikus ja linnalikus keskkonnas olemise metafüüsilist kogemust.
 
Minkkinen sündis 1945. aastal Helsingis ning emigreerus 1951. aastal Ameerika Ühendriikidesse. Pärast Wagneri kolledži lõpetamist 1970. aastal hakkas ta pildistama autoportreesid, samal ajal ka Madison Avenuel reklaamikirjutajana töötades. Peagi omandas ta Rhode Islandi disainiülikoolis Harry Callahani ja Aaron Siskindi käe all õppides magistrikraadi. Praegu on Minkkinen Massachusettsis asuva Lowelli kunstiülikooli emeriitprofessor ja Helsinkis Aalto kunsti-, disaini- ja arhitektuuriülikoolis dotsent.