Näituse avapäeval (15.10.2023) on uksed avatud kell 12–21, pidulik avamine kell 18. Galerii Metropol asub Kalamajas Vana-Kalmaja tänava merepoolses otsas. Avamise järgselt näituse külastamiseks on kõige kindlam leppida enne tulekut telefoni teel kellaaeg kokku (52 17 649 / 53 75 06 62) või saata sõnum sotsiaalmeedias. Kohale jõudes palun helistage uksekella.

Galerii Metropol ootab vaatama soome kunstniku Annu Kapulaineni sõna otseses mõttes nupukat kohaspetsiifilist kunstiteost (installatsioon, objektid, maal). Taaskord saavad Soome lahe kaldad kunsti abil ühendatud, sel korral lausa värvilise teibi abil.

Pole midagi teha, peame tunnistama, et miski ei ole enam endine – sümbolite tähendused muutunud, hea ja halb kohad vahetanud, vennatapp ja Russian Geopolitical Blackmail värviõpetuse asemel…

Näitus “RGB” loob Metropoli näitusepindadele RGB-värvisüsteemi* piltliku võrdkuju, kus värvilistest triipudest rada viib vaataja „mõttekäigule”, mis ühendab galerii spetsiifilised näitusepinnad kujundlikult ja mitmel ideelisel tasandil kokku esimese hooga raskesti hoomatavad nähtused. Orienteerumismängule lisanduvad veel viited Nord Streami gaasijuhtme plahvatusele, Netflixi teleseriaalile Stranger Things, vikerkaarelipule ja värvisümboolikale.

Ka maalikunstniku vaatenurgast saab võimatu tõeks: näitusel sünnitab punase, rohelise ja sinise segu kõik muud värvid, moodustades vikerkaarespektri. Nii et lootusekübe jääb siiski alles, vikerkaare(värvide) kujul.

Annu Kapulainen (s. 1975 Helsingis) on saanud klassikalise maalihariduse Surikovi nimelises riiklikus akadeemilises kunstiinstituudis Moskvas (MFA 2003). Kaasaegse kunstnikuna lisab ta sellele vundamendile tundlikult inimliku ja ühiskondliku vaatenurga ning visualiseerib värvist või vormist saadud impulsid mahukateks temaatilisteks seeriateks ja ühendab oma loomingus tasapinnad, objektid ja ruumi ühtseks ideeliseks tervikuks.

Rohkem infot kunstniku kohta: www.instagram.com/annukapulainen_art/; www.annukapulainen.com.

Lisainfo:
Annu Kapulainen +358 40 511 2011, annu.kapulainen@gmail.com
Kaarel Kütas 5217649, kaarel.kytas@gmail.com või Triinu Jürves triyrves@gmail.com

* RGB on liitvärvimudelit tähistav termin. Selles mudelis saadakse erinevaid värvitoone kolme põhivärvuse – punane (R, red), roheline (G, green) ja sinine (B, blue) aditiivsel liitumisel. Põhivärvuste erisuguse intensiivsusega kombinatsioonid võimaldavad saada mistahes värvitoone, sealhulgas halltoone valgest mustani. Aditiivset mudelit kasutatakse valgust kiirgavates kujutisetekitajates, näiteks telerites ja kuvarites (Vikipeedia).