Helsingi Biennaal toob Helsingisse kõrgetasemelist kaasaegset kunsti 11. juunist 17. septembrini 2023. Biennaal toimub Vallisaaris, HAM Helsingi kunstimuuseumis ning teistes linna kohtades ja avalikes ruumides. Biennaali sisu eest vastutab HAM Helsingi kunstimuuseum, kuraator Joasia Krysa on Poolas sündinud Ühendkuningriigis elav kuraator ja kunstiteadlane.

“Kuidas võiks kontaminatsioon toetada positiivseid muutusi? Kuidas saaksid biennaalid toimida  uuendava jõuna? Kuidas laieneb agentsus inimlikult mitteinimlikule, näiteks tehisintellektile? Kuidas aitavad sellised kontseptsioonid avada tuleviku tegutsemisviise ja võimalikke maailmaid uuel viisil?” esitab kuraator Joasia Krysa tänavuse biennaali avavaid küsimusi.

Helsingi Biennaal 2023 koosneb näitustest, diskursiivsest ja performatiivsest programmist, videoteoste esitlustest, publikatsioonidest ja veebiprogrammist. Esindatud on 30 rahvusvahelise kunstniku ja kunstnike kollektiivi tööd ning selle teema on New Directions May Emerge ehk “Uusi suundi võib sündida”, mis viitab alternatiivsetele elustiilidele ja võimalikele tulevikumaailmadele.

Vallisaarele pääseb praamipileti hinnaga. HAMis on tavapärane piletihind ja sinna pääseb ka Soome muuseumikaardiga. Biennaal avatakse pubiku jaoks pühapäeval, 11. juunil ning näitused on avatud 17. septembrini iga päev (v.a. esmaspäeviti).

Praam Vallisaarisse väljub vana kaubahalli kõrvalt ja kestab u 20 minutit. Foto Duha Elsayed.