13. oktoobril reedel kell 18:00 avatakse A-Galerii AKENDEL viie kunstniku viis isikunäitust. Näitused avavad Olga Tea Krek (EST), Matthias Kühn (DE), Merike Balod (EST), Sorge (EST) ja Ritva Kara (FI). Näitused jäävad avatuks 27. novembrini.

Soome kunstniku Ritva Kara näitusel “PUULT” on väljas värvilised puidust rinnanõelad, hõbedast ja merevaigust ripatsid ning ehted, mis on valmistatud kuivatatud banaanidest ja oksadest. “KaranBa Banana” ehtekollektsioon taaskasutab riknenud banaane. Lisades nende pinnale kuld- ja hõbelehte, tõstab kunstnik materjalide väärtust. See ehtekollektsioon on ökoloogiline, eetiline ja esteetiline avaldus.

Kara sõnab: “Ma arvan, et unikaalne ehe on osa isiksusest, kogetud elust ja olulistest mälestustest. Ma tunnistan, et olen kirglikult hullumeelne kollektsionäär ja looja (…)”.

Ritva Kara on soome ehtekunstnik ja õpetaja, kes on õppinud erinevates ülikoolides ning koolides, keskendudes käsitööle ja disainile. 1997. aastal sai Kara magistrikraadi Helsingi Ülikoolist. Tema ehteid on näidatud alates 1980. aastatest nii Soomes kui ka rahvusvaheliselt. Viimastel aastatel ammutab kunstnik inspiratsiooni looduslikest materjalidest, nagu röövikute poolt söödud oksad, kuivanud banaanid, õunad ja merevaik.

Näitusel on veel esil eesti kunstnike Olga Tea Kreki näitus “J.DOE”, Merike Balodi “EEBENIPUU JA ELEVANDILUU” ja Sorge “VAIGUTAJAD” ning Saksamaalt Matthias Kühn’i “VORMUMISED”.

Vaata lähemalt näituse kodulehelt: https://agalerii.ee/olga-tea-trek-matthias-kuhn-merike-balod-sorge-ritva-kara/