Tallinna Soome 100 kontserdi avavad kahe maa presidendid

Sel laupäeval, 10. juunil on Tallinnas suur Soome päev. Juubeliaasta peasündmuse, Soome 100 kontserdi avasõnad ütlevad kell 18 Eesti ja Soome presidendid Kersti Kaljulaid ja Sauli Niinistö.

Tasuta Soome 100 kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul on esimene kord, kui laval on korraga nii suur valik Soome ja Eesti muusikuid, kes esitavad kolme tunni jooksul üheskoos erinevate aastakümnete hitte.

Lisaks presidentidele on publikut ja saja-aastast Soomet tervitama tulnud Soome ja Eesti peaministrid Juha Sipilä ja Jüri Ratas. Kontserdil osaleb ka president Niinistö abikaasa proua Jenni Haukio, kes avab samal päeval Tallinnas näituse “100 Soome asja”.

Kontserdikavas on oodata mitmeid üllatusi, nii mõnelgi legendaarsel laulul on ootamatu esitaja. Laval on Tõnis Mägi, Chalice, Iiris, Mari Kalkun, Lenna, Jaan Pehk, Jüri Pootsmann, Stig Rästa ja Villu Tamme Eestist ning Saara Aalto, Petri Laaksonen, Vesa-Matti Loiri, Paleface, Ronya, Scandinavian Music Group, Tuomo ja Ailu Valle Soomest.

Et tulemas on lõbus üritus, annab aimu kasvõi õhtujuhtide valik: nii Jan Uuspõld kui ka Sanna Stellan on mõlemad omal maal armastatud näitlejad ja koomikud.

Kohale tasub tulla alguseks, sest kontserdi stsenaarium on tihe ning põnevaks läheb kohe alates esimestest minutitest.

Kontserdist teevad otseülekande nii ETV kui ka Soome Yle Areena.

Soome 100 Eestis toimuvat suursündmust on toetanud paljud ettevõtted. Muusikud ööbivad Original Sokos Hotel Virus ja teevad proove Café Amigos. Kohale sõidutab nad Eckerö Line. Kontserdile panid õla alla Atoy, Tallegg, Rakvere, Fortum, Prisma, OP Bank ja Seesam, advokaadibüroo Sorainen, Fazer, Soome 100, Soome Haridus- ja Kultuuriministeerium, Jenny ja Antti Wihuri fond ja Musiikin edistämissäätiö. 

Soome päev 10.6. Tallinn

KAVA:

  • 10-18 “100 Soome asja” näitus Maarjamäe tallihoones
  • 11-19 Soome toit ja artistid Tallinna Tänavatoidufestivalil ja Tadaa! Festivalil Telliskivis
  • 14 Hümn sinisele taevale. Palvemeditatsioon Jaani kirikus. Vaba sissepääs
  • 15 Eesti-Soome kammerorkester Jaani kirikus. Vaba sissepääs
  • Enam kui 100 Eesti-Soome jalgpallimatši