Suur tänu kõigile, kes osalesid Soome Instituudi ja Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi (ESKÕS) korraldatud Inspiratsioonipäeval!

„Olen tomaatti, olen Ilona, olen Pauligin ketsuppi,“ meenutab Ilona Säälik soome telereklaami, mis äratas lapsepõlves ta huvi soome keele vastu. “Õnn on valik, ESKÕS on õnnelike inimeste kooslus. On raskeid päevi ja keerulisi olukordi, kuid üldine foon õnnelik.“

Kolme väga teabe- ja tundetiheda tunni jooksul heideti realistlik pilk hetkeseisule, soome keele õppimise võimalustele nii üldharidus- kui ülikoolides, probleemidele ja lahendustele ning kirjeldati kogemustega õpetajate teekonda, millest õpetajaks pürgijatel on otstarbekas õppust võtta.   

Loodame, et lisaks 40 Eesti koolile, kus juba õpetatakse soome keelt, leiavad ka ülejäänud koolid endale soome keele õpetaja. Inspiratsioonipäeva ettekannetest (link salvestusele youtube’is) on palju motiveerivat ja inspireerivat, aga ka üksikasjalikud juhised, kuidas oleks kõige parem oma õpetajakarjääri alustada.

Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi liikmeks astumise kohta saab infot seltsi kodulehelt.

“Me peame julgustama neid, kes soome keelt oskavad, soome keele oskus ei ole Eestist kadunud. Kohtun tihti inimestega, kes ütlevad, et jah, ma oskan soome keelt rääkida. Peab julgustama neid ka õpetajatööd ette võtma,” ütles Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi.

Siit leiate B-keele õpetajat otsivate koolide kaardi. Kui tärkab huvi kandideerida, võtke võimalikult ruttu ühendust selle kooli direktori või õppejuhiga. Kui alustate sügisel mõnes koolis ja soovite ka mentorlusprogrammist osa võtta, siis täitke palun registreerimisvorm ja võtame teiega peagi ühendust juba täpsema infoga.

Liina Ergma.

Kui soovite liituda soome keele õpetajate infolistiga, siis palun saatke oma soov Soome Instituudi programmijuht Liina Ergmale aadressil liina.ergma@finst.ee. 

„Lisaks sellele, et tegemist on meie naaberriigi keelega, on tegemist ka ju meie sugulaskeelega, mis tähendab, et nii tööturul kui ka oma kultuurilise horisondi laiendamisel on see keel igati koolidesse teretulnud,“ toetab soome keele õpetajaks pürgijaid ka haridusministeeriumi üldhariduse peaekspert Marika Peekmann.