Traditsiooniline soome keele õpetajate kevadseminar toimub sel aastal 18.-19. märtsil kahepäevasena ja kahes riigis. Programm algab reedel Tallinnas ning jätkub laupäeval koos Soome eesti keele õpetajatega Helsingis. Seminari raames kuulutatakse välja ka 2021. aasta soome keele õpetaja.

Seminari esimesel päeval käsitleb Mari Honko (link) Jyväskylä Ülikoolist kirjaliku keeleoskuse hindamist, Katri-Liis Vainio viib läbi VoicePilates-meetodi (link) kasutamise töötoa.

Laupäeval tutvustab Helena Metslang uut õppevahendit ”Juhend iseseisvaks keeleõppeks. Õpioskused ja keelekeskond” (link). Loeng keskendub sellele, kuidas kavandada iseseisvat keeleõpet ja luua endale keelekeskkond, sõltumata kohast, kus elad, ning kuidas tugevdada õpimotivatsiooni ja leida enda jaoks sobivad ja  tõhusad õppimistehnikad. Annekatrin Kaivapalu räägib, milliseid mõistmisstrateegiaid kasutavad teineteise keelt mitte oskavad soomlased ja eestlased, ja kas eesti ja soome keele puhul peab paika arvamus, et me saame aru kolmandikust, kolmandikust saame aru valesti ja kolmandikust ei saa üldse aru. Programmi lõpuks tutvustab Pirkko Nuolijärvi uurimisprojekti ”Sata suomalaista kielellistä elämäkertaa” (link), milles uuriti Soomes elavate inimeste keelelisi elulugusid eesmärgiga teha vähemuskeeled nähtavamaks ja vähendada nendega seotud stereotüüpe.