29. aprillil kuulutati Soome suursaatkonnas 2020. aasta soome keele õpetajaks Sille Lillestik. Aasta kooliks nimetati Tallinna Teeninduskool, uueks tulijaks Pae Gümnaasiumi soome keele õpetaja Katrin Männimets-Sevastjanov, aasta soome keele sõbraks Tartu Ülikooli Teaduskool (esindaja Margit Kuusk).  Esmakordselt anti välja aasta toetaja aunimetus, mille pälvis Soome-Eesti Kaubanduskoda. Lisaks tunnustati kutse- ja kõrghariduse arendamise projekti PRÕM, mis on tublisti kaasa aidanud soome keele õppe edendamisele kutsehariduses.

Soome-Eesti Kaubanduskoda premeerib aasta õpetajat rahalise stipendiumiga ja Eckerö Line kingib igale laureaadile edasi-tagasi reisi Soome. 

2020. aasta soome keele õpetaja Sille Lillestik. Foto: Mana Kaasik

Aasta õpetaja Sille Lillestik on Tartu Kutsehariduskeskuse soome keele õpetaja ja võõrkeelte õpetajate ainesektsiooni juht. Lisaks olemasoleva õppematerjali kohandamisele ja täiendamisele, et seda oleks võimalik kasutada soome keele õpetamiseks erialasse lõimituna, on ta ise koostanud hulgaliselt õppematerjale soome keele õpetamiseks. Distantsõppe sujuvamaks toimimiseks lisas ta senisele materjalile ohtralt kirjeldusi, selgitusi ja näiteid, mis aitasid õppijatel iseseisvalt teadmisi omandada. Viimastest töödest väärib märkimist soome keele grammatika Moodle kursuse täiendamine ning erialakeele õppereis Helsingisse jaanuaris 2020. 

Tartu Kutsehariduskeskuse õppekorralduse juht Mariann Karja kirjeldab Sille Lillestiku suhtumist õpetajatöösse nõnda: “Sille on hooliv pedagoog, kes teeb oma tööd pühendunult ja erisusi arvestavalt. Lisaks sellele, et Sille püüab keeleõppe teha võimalikult aktiivseks ja kaasavaks, on ta olnud saatev ja toetav pedagoog neile õppuritele, kes on saanud võimaluse sooritada praktikat Soomes.”  Toitlustuse ja turismi osakonna juhtõpetaja Reeli Engelbrecht lisab, et lisaks õpetamisele õpib Sille Lillestik ka ise: “Sillele on oluline pidev enesetäiendamine, osalemine nii erialastel kui teistel koolitustel.”

Esimest korda valiti aasta soome keele õpetajat 1997. aastal. Aasta õpetaja nimetamisega soovivad korraldajad tutvustada ja tõsta esile õpetajaid, kelle südamega tehtud töö aitab lisaks soome keele oskuse tõstmisele Eestis kaasa Eesti ja Soome keele- ja kultuurisuhete edendamisele.

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome suursaatkonna, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga.

Vaata sündmuse fotogaleriid (link).

Lisainfo:

Soome Instituudi programmijuht Liina Ergma (+372 524 8840, liina.ergma@finst.ee)