Soome Instituut tähistab oma 25. tegutsemisaastat seminari ja koosviibimisega Tallinnas Kultuurikatlas. Külaliste seas on ka ülejäänud Soome instituutide esindajad mitmelt poolt maailmast.
Soome Instituut alustas Tuglase-seltsi juurde loodud infopunktina aastal 1991. Oma praegusel kujul tegutseb Soome ja Eesti keele- ja kultuurikoostööd arendav organisatsioon alates aastast 1994.
- Loe ka: Soome Instituut 20
Tähtpäeva tähistab instituut 4. oktoobril 2016 Kultuurikatlas toimuva seminariga, kus esinevad mainekad esinejad Soomest ja Eestist. Instituudi sünnipäevakülaliste seas on ka kõigi 17 maailmas tegutseva Soome Instituudi esindajad, kuna tänavu toimuvad iga-aastased Soome instituutide sügispäevad erandina väljaspool Soomet – Tallinnas.
Seminaril räägib murranguliste aegade kultuuritööst tuntud soome tuleviku-uurija Ilkka Halava. Eestit esindab meediakonsultant Raul Rebane, kes kõneleb sellest, kuidas saada maailma parimaks. Osalejatele pakub eksootilisi soome suupisteid telekokk Jyrki Tsutsunen. Kandikul on muu hulgas käbid, sammal ja rohutirtsud.
Soome Instituut asutati samal aastal kui Eesti taasiseseisvus. Koos Eestiga on muutunud ka Soome Instituut. Soome ja Eesti kultuurisuhete tugevdamine on ka praegu päevakohasem, kui me arvatagi oskame – kaks väikest maad on üheskoos palju tugevamad.
Soome 100 Eesti programmi koordineerimine ongi hetkel Soome Instituudi ees seisev suurim väljakutse. Tulemas on kõigi aegade suurim eesti ja soome muusikute ühiskontsert Vabaduse väljakul, soomlasi ja eestlasi ühendav fotovõistlus ning näitus ”100 Soome asja”, mis jutustab Soome iseseisvuse loo soomlaste jaoks tähtsate asjade kaudu.
Soome Instituut on osa ülemaailmsest Soome instituutide võrgustikust, kuhu kuulub 17 instituuti maailma eri paigus, kusjuures Eestis asuv instituut on ainuke, millel on koguni kaks esindust – Tallinnas ja Tartus.