Tänavusel Arvamusfestivalil kutsume kõiki kaasa mõtlema inimõigusteteemalises pop-up koolitunnis. Lisaks räägime sellest, kuidas hariduse maailmameistrid Soome ja Eesti tulid toime eriolukorraga ja mida on meil sellest õppida tulevikuks.

Põhiseadus 100 ala kell 14

Inimõigus-, demokraatia- ja meediakasvatuse eesmärk on toetada ja arendada nii üksikisiku sotsiaalset vastutust kui ka tema õiglusel ja võrdsusel põhinevat eetikat. Inimeste põhiõigustest ja -kohustustest rääkides tuleb pöörata eriti suurt tähelepanu sellele, kuidas neid teemasid käsitletakse koolides, sest just sealt tulevad meie homsed otsustajad, juhid, visionäärid.

Nii Eestis kui Soomes on välja töötatud mitmeid kaasavaid, mängulisi ning õpilasi motiveerivaid õppematerjale ja -meetodeid, mille abil inimõiguste ja võrdõiguslikkusega seotud teemasid käsitleda. Arvamusfestivalil pakume kõigile soovijatele võimalust mõnda neist meetoditest ise järele proovida ning osaleda inimõigustega seotud arutelus. Pop-up -koolitunnis kasutatavad meetodid annavad osalejatele oskuse oma mõtetesse ja arvamustesse süveneda ning neid väljendada.

Koolitundi juhib Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi meediapoliitika dotsent Andres Jõesaar.

Vaata pop-up-koolitunni kohta loodud sündmust meie kodulehel.

Loe ka teiste Põhiseadus 100 ala arutelude kohta Põhiseadus 100 ala FB-lehelt.

Digikultuuriala kell 12

Arutleme selle üle, kuidas hariduse maailmameistrid Soome ja Eesti tulid toime eriolukorraga ja mida on meil sellest õppida tulevikuks. Soome kogemust oleme kutsunud jagama Soome Haridusameti peadirektori Olli-Pekka Heinoneni. Loe arutelu kohta lähemalt.

Kohtumiseni Paides 14. augustil!