Esmaspäeval, 7. veebruaril kell 18.30 on kõik Soome-Eesti teema huvilised oodatud kinno Sõprus, kus linastub Moonika Siimetsa värske dokumentaalfilm „2 tundi õnneni“. Filmile järgneb ETV kultuuriportaalis striimitav vestlusõhtu, kus arutletakse selle üle, mida Soome tööle minek eestlaste jaoks tähendab ja kas see tähendus on ajas muutunud. Kas inimesel saab olla kaks kodumaad?

Film: „2 tundi õnneni“

Rohkem kui 70 000 eestlast elab või töötab Soomes, samal ajal kui nende pere – vanemad, lapsed ja kodu on Eestis. Moonika Siimetsa uus dokumentaalfilm “2 tundi õnneni” räägib uute oludega kohanemisest, oma juurte hoidmisest ja kaotamisest, igatsusest ja õnne otsimisest. „“Kaks tundi õnneni” panebki ehk küsima, et kus see õnn siis on, kas Eestis või Soomes, vastuse pead ikkagi enesest üles leidma,“ ütleb Siimets usutluses ajalehele Maaleht (3.2.2022).

Vestlusõhtu: 2 kodumaad

Mida kujutab endast moodne sõna hargmaisus – elamine korraga või vaheldumisi Eestis ja Soomes? Kas on võimalik omada kaht identiteeti – üht isamaad, aga kaht kodumaad? Kas ja kuidas on muutumas ränne? Mil moel me tulevikus lõimume ja kuidas see muudab meie arusaama teineteisest?

Vestlusringis „Kaks kodumaad“ osalevad hargmaiste perede uurija Pihla Siim ja rände uurija Tiit Tammaru Tartu Ülikoolist, Tuglase Seltsi lõimumisjuht Järvi Lipasti , YLE ajakirjanik Rain Kooli, Kuku ajakirjanik Romi Hasa ning filmi režissöör Moonika Siimets. Vestlust modereerib Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi. Vestlust saab jälgida otseülekandena ERRi kultuuriportaalis (link).

Lingid FB-sündmusele (link), kino Sõprus kodulehele (link) ja ERRi kultuuriportaali otseülekandele (link tulekul).

Lisainfo: Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi (5688 6939)