Soome Instituut saab tänavu 30-aastaseks. Ehkki koroonapandeemia mõjutab sündmuste planeerimist, kavatseme juubelit vääriliselt tähistada.

Alanud aasta kulgu on erakordselt raske ette näha. Kas ees on taas aasta, mil ürituste korraldajad Soomes ja Eestis balansseerivad sündmuste korraldamise ja nende ärajätmise vahel? Kui peaks ennustama, siis möödunud aasta põhjal arvan, et Eestis on (kultuuri)tegevus Soomest vilkam. Samal ajal tunneb kogu kultuurivaldkond muret tulude vähenemise ja muude koroonamõjude pärast.

Ebakindlusest hoolimata pakub Soome Instituudi juubeliaasta erakordset võimalust tähistada koos Eesti 30. taasiseseisvumise aastaga ka Soome ja Eesti kultuurikoostöö tulevikku. Selleks kutsume ellu podcastide sarja, avame veebinäituse ja korraldame juubeliseminari. Lisaks oleme Helsingi ja Tallinna linnamuuseumide ühisnäituse ”Talsinki/Hellinn” kaaskorraldajad.

Kolmkümmend aastat on lõppude lõpuks lühike aeg, aga selle jooksul on Eesti ühiskond tugevasti muutunud. Ka instituudi roll on koos meie riikide vaheliste suhete ja Eesti ühiskonna arenguga muutunud. Soome kultuuri Eestisse toomise asemel räägime üha enam koostööst ja koos tegemisest. Ootame põnevusega, mida toovad Soomele, Eestile ja Soome Instituudile Eestis järgmised 30 aastat!

Anu Heinonen, Soome Instituudi juhataja

Soome Instituudi 30. juubeliaasta värv on jõuline, sügav ja kaunis tumesinine. Lisaks värvile kasutame tänavu nii elektroonilistes kui trükimaterjalides pidulikku logo ja teemaviidet/haaksõna #finst30