Sel nädalal on Soome Instituudi Tallinna kontoris nädalasel TET- praktikal Tallinna soome kooli (Tallinnan suomalainen koulu) 8.klassi õpilane Karolin Kurvits. TET-praktika on soome koolihariduse kohustuslik osa.

TET- ehk tööeluga tutvumise praktika on paljude Soome õpilaste jaoks esimene kokkupuude n-ö päristööga. Noor näeb, kuidas töölkäimise argipäev välja näeb, kuidas toimivad erinevad asutused, saab kogemuse kollektiivis osalemisest. Parimal juhul aitab TET kaasa tulevase karjääri valikul. Praktikal viibimise eest õpilastele palka ei maksta ja neid ametlikult tööle ei vormistata. Praktika kestus varieerub 1 päevast paari nädalani.

„Leian, et noori tuleb karjääri valikul ja tööeluga tutvumisel kindlasti toetada. Vaid vähesed noored teavad juba koolieas, mis tööd nad soovivad tulevikus teha, ja just niisugused võimalused aitavad neil end tööeluga kurssi viia ja endas selgusele jõuda. Praktikapaigast võib saada suvine töökoht, aga see võib kaasa aidata ka näiteks võõrkeele õppimisel. Lisaks annab TET-praktikandi kaasamine suurepärase võimaluse ka Soome Instituudile kui organisatsioonile – me saame teada, kuidas tänapäeva noor meie juures töötamist kogeb,“ ütles Soome Instituudi juhataja Anu Heinonen.

Karolin Kurvits on Soome Instituudi esimene TET-praktikant. Lisaks koolis käimisele on ta tegelnud aastaid muusikaõpingutega ning on mitmekordne Eesti meister tennises.