Anneli Loodus Foto: Heidi Iivari

Soome Instituudi Tartu osakonna uue programmikoordinaatorina asub alates 14. märtsist tööle tartlane Anneli Loodus. Programmikoordinaator vastutab instituudi Tartus asuva raamatukogu tegevuse eest ning tegeleb ka muude Soome, raamatukogude ja lugemisega seotud teemade ja sündmustega. Anneli Loodus on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti ja soome filoloogina. Ta on olnud pikka aega soome keele õpetaja. Senine programmikoordinaator Heidi Iivari keskendub tulevikus rohkem loomingulisele tööle, aga jätkab ka instituudi juures, vedades Erasmus+ projekti Diggiloo – Digital Cultural Production from Youth to Youth 

„Raamatukogus töötamine on õpinguteajast saadik olnud minu unistus. Töö Soome Instituudi raamatukogus on suurepärane võimalus raamatutega töötada. Teisalt toovad erinevad ülesanded igapäevatöösse vaheldust ja võimaldavad arendada ka muid oskusi,“ tõdeb Anneli Loodus.

Soome Instituut Eestis on ainus välismaal tegutsevatest Soome kultuuri- ja teadusinstituutidest, mis on algusest peale tegutsenud kahes eri paigas. Instituudi raamatukogu on ainus soomekeelsele ja Soome tõlkekirjandusele keskendunud raamatukogu Eestis. Kui Soome Instituudi algusaastatel olid raamatukogud nii Tallinnas kui ka Tartus, siis alates 2011. aastast tegutseb raamatukogu peaasjalikult Tartus.

Pakume Soome kirjandust, ajakirju ja ajalehti ning muid materjale soome, eesti, inglise, rootsi ja vene keeles (rohkem kui 5000 nimetust). Raamatukogus käivad koos raamatuklubi ja vestlusring ning korraldatakse teisi keele, lugemise ja Soomega seotud sündmusi. Raamatukogu on ühtlasi kõigile avatud „tükk Soomet“ keset Tartu linna.

Soome Instituut tegutseb Eestis alates aastast 1991.

Lisainfo: Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi hannele.valkeeniemi@finst.ee