See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Foto: Sven Tupits (fotogeen.com)
Silla motiiviga logo
28.11.2017 • Soome Instituut

Soome Tantsuinfokeskus kutsus möödunud aastal kõik soomlased Soome 100. juubeli puhul tantsima. Järgmisel aastal kutsuvad soomlased tantsima eestlasi.

Kampaania Koko Suomi tanssii on pannud tantsima koolid, seltsid, arstid ja kirikuõpetajad, kontoriinimesed ja saatkonnad. Nüüd on Soome Tantsuinfokeskus kutsunud kaasa oma kolleegid Eesti Tantsuagentuurist. Tantsukutse toob Soomest Eestisse siinne Soome Instituut. 

“Eesti juubliaasta teemaks on anda kingitusi 100-aastasele Eestile ja mis võikski parem kingitus kui tants, mis toob kokku erinevas vanuses ja erineva taustaga inimesed,” ütleb Soome projekti juhtinud Riitta Aittokallio.

Eestis lükatakse kampaania suure hooga käima aastavahetusel. “Tantsukutset vastu võtta polnud raske,” kommenteerib Eesti Tantsuagentuuri juht Raido Bergstein. “See on Soomes olnud väga tore kampaania, mis kohe ka meil siin inimestel silmad särama lõi.”

Soome Instituudi juhataja Anu Laitila sõnul on Eesti õpetanud talle, milline on eluterve isamaalisus. “Ja tants on väga tugev osa eestlaste kultuuri-identiteedist, seetõttu olen kindel, et Eesti tantsib kampaania saab ka siin olema edukas!”

Kampaania üleandmiseks kohtusid Soome ja Eesti tantsukampaania eestvedajad Tallinnas 28. novembril Soome Instituudi korraldatud üritusel. Sündmusest valmib ka video, mis tehakse avalikuks aasta lõpus.

Eestis algab kampaania 31.12. ja jätkub kuni augustini 2018. 

Lisainfo:

Koko Suomi tanssii / Tanssin tiedotuskeskus
Anni Leino
p. +358 040 182 3722, anni.leino@danceinfo.fi

Eesti Tantsib / Eesti Tantsuagentuur
Raido Bergstein
+372 56 45 4888, raido@tantsuagentuur.ee