Soome 100 kontserdi värskeim täht on Suurbritannia X Factori võistlusel teise koha saavutanud Saara Aalto. Möödunud sügisel soomlased telerite ette naelutanud lauljatar esineb Soome 100 kontserdil Tallinnas Vabaduse väljakul 10. juunil.

Saara Aalto. Foto Ville Paul Paasimaa

Briti X Factori talendivõistlusel rahvusvahelise kuulsuse saavutanud Saara Aalto on pika arengutee läbi käinud artist, kes kirjutab ka ise muusikat. Ta on esinenud paljudel galakontsertidel, telesaadetes ja muusikalides. Muu hulgas on ta jaganud lava selliste tähtedega nagu Jose Carreras, Andrea Bocelli ja Adam Lambert. Saara Aalto on avaldanud neli stuudioalbumit ning ühe duetiplaadi. Esimest korda kerkis ta avalikkuse ette aastal 2007, kui ta jõudis Soome talendikonkursil kolme parima hulka.

Lisaks Saara Aaltole toob Soome 100 kontsert kokku Eesti ja Soome popmuusika tähed Tõnis Mägi ja Vesa-Matti Loiri, aga laval on veel esinduslik valik muusikuid: Chalice, Iiris, Mari Kalkun, Lenna, Jaan Pehk, Jüri Pootsmann, Stig Rästa ja Villu Tamme Eestist ning Petri Laaksonen, Paleface, Ronya, Scandinavian Music Group, Tuomo ja Ailu Valle Soomest.

Õhtujuhid on armastatud näitlejad Sanna Stellan ja Jan Uuspõld.

Tasuta kontsert on Soome juubeliaasta peasündmus Eestis, millest teevad otseülekande nii ETV kui ka Soome Yle Areena.

Soome 100 kontsert toimub 10. juunil kell 18 Tallinnas Vabaduse väljakul.

Kontsert Facebookis
#soome100kontsert