Kas Eesti fotomaastikult on võimalik leida laiahaardelisi analüüsivaid fotolugudeks vormitud käsitlusi tänapäeva aktuaalsetel teemadel, mis võiksid kunagi olla esindatud Poliitilise Foto Festivalil Soomes* või mujal maailmas? Miks on selliseid lugusid vaja ning millised on näiteks eeldused taolistele festivalidele pääsemiseks?

Soome tunnustatud fotokunstnik Sanni Seppo annab laupäeval, 5. oktoobril kell 12 avaliku loengu teemal “Foto kui tegu”. Seppo kõneleb dokumentaalfotograafia tänasest olulisest rollist ja vastutusest sotsiaalsete sündmuste mõjutajana ja näitab süvitsi minevate ning analüüsivate fotolugude vajadust kaasaegses ühiskonnas. Loeng  on inglise keeles ja toimub Telliskivi Loomelinnakus asuvas Dokfoto keskuses. Pilet hind on 10 eurot.

Seppo kasutab fotograafiat sotsiaalsete ja dokumentaalsete teemade vahendamise instrumendina. Pildilise meediumi kõrval on Seppole väga oluline ka tekst. Ta kujutab oma töödes erinevate maade ja kultuuride inimesi, kelle elustiil ja tegevus mõjutab ühiskonda, selle väärtusi, õnnelikolemise ideid ja kutsub esile sotsiaalseid muutusi. Hõlmates oma ainevaldkonnas kohtumisi teiste inimeste ja kultuuridega, süveneb Seppo ka inimkonna ja looduse vahelisele suhtele. Seppo on ka Helsingi Poliitilise Foto Festivali üks asutajaid ja kunstiline juht.

Vaata ka kunstniku KODULEHEKÜLJELE.

____________________

* Poliitilise Foto Festival algatasid Sanni Seppo ja Anna-Kaisa Rastenberg. See ülimalt edukas ja silmiavav ettevõtmine jõudis sel aastal enam kui  100 000 huviliseni. Fotožurnalismi ja fine art foto vahealana sündinud festival rõhutab kunstilise dokumentalistika ja pikaajaliste fotoprojektide olulisust ning algatab läbi fotograafia laiahaardelise arutelu, vesteldes kogu maailmaga maailma asjadest. Käesoleva aasta festivali kajastas Fotoajakiri Positiiv läbi fotograafi Annika Haasi ka kevadises numbris NR 37.