28. veebruaril tähistatakse Soomes riikliku tähtpäevana Kalevala päeva ehk soome kultuuri päeva. Eestis toimub Kalevala päeva tähistamine sel aastal esmakordselt ka 4.-6. klassidele, kes õpivad B-võõrkeelena soome keelt. Selliseid koole on meil praegu juba 35.

Korraldame sündmust kolmes erinevas piirkonnas, et võimalikult paljud teist saaksid osaleda, ilma, et te peaksite väga kaugele sõitma.

Kui soovite osaleda, siis palun registreerige oma klass hiljemalt 18. veebruariks: https://forms.office.com/e/FCLg1nk8KU

Asukohad ja kuupäevad:

  1. märts – Tartu Forseliuse Põhikool
  2. märts – Kiili Gümnaasium
  3. märts – Pärnu Ülejõe Põhikool

Kellaaeg:

Umbes kl 10-14. Täpsed ajakavad saadetakse hiljem.

Tegevused:

Päev sisaldab esinemisi, natuke liikumist ning töötuba(sid). Täpne sisu ja ajakava veel täpsustuvad. Külastajatele pakutakse koolilõunat.

Esinemised:

Soovime, et iga klass esitaks midagi, mis haakuks hästi kokku soome kultuuri päeva tähistamisega.

Esitus võiks olla umbes 5 minuti pikkune. Suurema klassiga võib olla ka mitu esitust, aga siis on aeg maksimaalselt 10 min/klass.

  • Muusikavideo jäljendamine, tants, laul, luuletus, naljad, lühike näidend vms.
  • Soome keeles.

Rühma suurusest:

Kuna sündmust korraldavatesse koolidesse mahub piiratud arvul inimesi, siis iga osaleva grupi suurus sõltub sellest, kui paljud koolid osaleda soovivad.

Kuna Harjumaal ja Tallinnas on kõige rohkem B-keele koole, siis on suur tõenäosus, et igast Kiili kooli minevast klassist saab osaleda ainult u 8-10 õpilast.

Pärnusse ja Tartusse tulijaid on vähem, nii et ka osalevad grupid saavad suuremad olla, ning tõenäosus, et saate terve klassi kaasa võtta, on suur.

Täpsustame rühmade maksimaalsed suurused üle siis, kui teame, kui mitu kooli osaleb.

Transpordikuludest:

Kui kool taotleb B-keele toetust, tasub transpordikulud sinna sisse kirjutada.

Saadame täpsema info päeva kohta pärast registreerimise lõppu.

Klasside registreerimine toimub kuni 18. veebruarini: https://forms.office.com/e/FCLg1nk8KU

Teemad:kalevala