Märtsis laekus Erasmus+ raames noortesektori partnerlusprojektidele ja väikesemahulistele partnerlusprojektidele kokku 34 taotlust. Neist 8 projekti said toetust, teiste seas Soome Instituudi koordineeritav „Räpp-sild üle Soome lahe”, mis vahendab räpi ja noorsootöö oskusteavet Soome lahe mõlemale kaldale.

Instituudi programmijuht Duha Elsayedi sõnul on projekt suurepärane võimalus tuua kokku mõlema maa noorsoo- ja kultuuritöö asjatundjad ning tugevdada erinevatest kultuuridest noorte koostööoskuseid, kaasatust, võrdseid võimalusi ja solidaarseid hoiakuid.

„Näeme projektis võimalust teineteiselt õppida. Helsingi inimesed saavad õla alla panna püsiva, professionaalselt juhitud räpitegevuse rajamisele Eestis. Seevastu Soome noorsootöötajad saavad Eesti kolleegidelt õppida kaose taltsutamist ja noorte kaasamist: Tallinna Kopli noortekeskuse külastajate vanusevahemik on lai ja grupid suured, ent õhkkond on hea ja positsioon kogukonna suunanäitajana välja kujunenud.“

Elsayedi sõnul on projekti põhipartneriteks Itäkeskuse Kipinä ja Põhja-Tallinna noortekeskuse noored. Aasta jooksul luuakse kogenud räpparitest mentorite juhendamisel uut muusikat. Koostöö kulminatsiooniks saab 2024. aasta juunis Koplis korraldatav kogukonnafestival.

„Üks eesmärkidest on ka diskussiooni tekitamine noorte kirjaoskuse ja kaasamise vaheliste seoste üle. Räpp on kinnitust leidnud töövorm ka selliste noorte jaoks, kelle suhe lugemisega on õhuke,“ selgitas Elsayed.

Kopli noortekeskus. Foto Duha Elsayed