Tänavu 30. sünnipäeva tähistav Soome Instituut pakub imelist võimalust jälgida äsja iseseisvunud Eesti esimesi samme ja edasist arengut harjumatust vaatenurgast – soomlase pilgu läbi. Eesti ja instituudi juubeliaasta auks avaldame podcastide sarja, kus saavad sõna Soome Instituudi töötajad ja koostööpartnerid. Lisaks avame veebinäituse, mis viib fotoekskursioonile instituudi – ja Eesti – (lähi)ajalukku.

“Vaatasin aknast, et mis seal tänaval küll sünnib, sest seal oli tohutult rahvast. Mis toimub? Inimesed tulid Juicet kuulama! Ja tõepoolest, Juice tuli kohale ja pidas suurepärase loengu soomlaste mentaliteedist,” meenutab podcastide sarjas Juhani Salokannel, kes töötas aastatel 1997-2000 Soome Instituudi juhatajana. Podcastide sarja ja veebinäituse “Soome Instituut Eestis – 30 aastat kultuuri, kunsti ja kodanikuühiskondade ühendajana” pidulik esitlus toimub 15. juunil Tallinnas.

Esitluse raames toimuval paneelvestlusel saavad sõna instituudi esimene juhataja, ajaloolane Seppo Zetterberg; instituudi esimene kultuurisekretär, kirjanik Maimu Berg; instituudi endine kultuurisekretär Järvi Lipasti ja Soome suursaatkonna endine pressinõunik, instituudi ajaloost fotonäituse koostanud Hannele Valkeeniemi. Modereerib ajakirjanik ja podcastide sarja autor Marjo Näkki. Vestlus toimub eesti keeles.

Paneelvestlust saab jälgida otseülekandena 15.6 kell 16-17. Link FB-üritusele.