Millist lugu räägivad eestikeelsed luuleread Tallinna linnast? Kus linn muutub, kui loed neid samu ridu just sellel kohal, millest luuletus kõneleb? Just neile küsimustele annab vastused luuleorienteerumine, mis toimub 15. augustil.

Tule ja avasta luule kaudu Eesti pealinna, kogudes orienteeriumisvõistlusele omaselt kokku erinevate autorite luuleread. Startida saab kohe keskpäeval ning alguspunkti saab igaüks vabalt valida. Olgu see siis Vabaduse väljak, vanalinna kohvikud, Linnahall või Telliskivi Loomelinnak!

Luuleridade täpsed asukohad ja mängureeglid leiad SIIT.

Vahva luuleorienteerumise lõppedes koguneme kõik kohvikusse Wabadus, kus kl 19-20 on avatud LUULEKLUBI. Siis selgub, mida kõnelevad luuletajad oma kodulinnadest. Luulet ja muusikat tulvil õhtul kõnelevad Andra Teede, Piret Bristol ning Tallinnast uue kodu leidnud soomlane Ville Hytönen. Muusikat valib DJ Ringo Ringvee.
Õhtu on kakskeelne (soome-eesti) ja osalemine on kõigile tasuta.Sündmus on pühendatud Helsingi kultuurifestivalile Taiteiden yö (Kunstide öö), mis sel aastal tähistab oma 30. sünnipäeva. Teistmoodi luulepäeva korraldavad Viron runokartta, Soome Instituut ja Viro-instituutti Suomessa. PALJU ÕNNE, Taiteiden yö 2019 / The Night of the Arts !!!

Vaata ka: