Sel aastal toimub Soomes lugemisnädal ehk lukuviikko 4. – 10. aprillini. Tänavuseks juhtlauseks on „Loeme maailma paremaks“, mis viitab lugemisoskuse ühiskondlikule tähendusele. Soome Instituut muudab maailma paremaks, tutvustades Soome kirjandust kahe näituse ja lugema innustava raamatubingoga.

Soome Instituudi raamatukogus on avatud kaks näitust. Aknanäitusel on välja pandud Soome kauneimad raamatud 2021. Aknanäitust saab nautida otse tänavalt ööpäevaringselt ja see jääb avatuks kogu aprillikuu vältel. Sirvimisnäitusel (FB-link) pakume vaatamiseks, sirvimiseks ja laenutamiseks raamatuid, mille abil on lihtne maailma paremaks lugeda – valikus on Soome kunsti- ja loodusraamatud. Näitus ootab raamatukogu lugemissaalis külastajaid 4. – 7. aprillini.
Lisaks kutsume sel aastal Soome kirjandusega sõbraks saama gümnaasiumiõpilasi ja vanemaid. Teile mõeldes oleme kokku pannud Soome kirjanduse soovitusnimekirja ja koostanud raamatubingo (prindi välja siit). Paberkujul saab bingosid Soome Instituudi raamatukogust Tartus (Ülikooli 11).

Soomes on lugemisnädalat tähistatud juba üle 40 aasta. Lugemisnädalat peetakse igal aastal üleriigilise teemanädalana, mille käigus pakutakse teavet ja materjale lugemisoskuse ning lugemise kohta. Samuti korraldatakse erinevaid üritusi ja kohtumisi kirjanikega. Lugemisnädala üks tähtsamaid eesmärke on julgustada inimesi erinevaid raamatuid kätte võtma ja neid uurima. Loe lähemalt (link Lukuviikko kodulehele).