Sel nädalal sai Soome Instituudi raamatukogus hoo sisse lugemisdiplomi programm, mille eesmärk on toetada ja innustada laste lugemisharjumust. Tänavu osaleb programmis 18 klassitäit lapsi 11 koolist.

Soome Instituudi raamatukogus sai sel nädalal avapaugu järjekorras juba viies lugemisdiplomi hooaeg. Valdavalt teise ja kolmanda klasside õpilased saavad ligi 90 eesti keelde tõlgitud soome lasteraamatu seast välja valida neli meelepärast teost ning pärast nende läbi lugemist teha lugemispassis olevaid ülesandeid. Õppeaasta lõpus ootab kõiki lugemispassi täitnud õpilasi lugemisdiplom.

Sel aastal liitub programmiga 18 klassi 11 koolist. Juba on sooritatud ka esimene rekord, kui SädeTera 2. klassi õpilane Roosi luges kooliga raamatukogu külastades poole tunniga läbi Magdalena Hai raamatu „Painajapood ja kadunud hambad“! “Lapsed ütlesid, et nüüd nad teavad kuhu tulla, kui raamatut laenutada tahavad. Midagi enamat ei oska raamatukogu rahvas tahta,” rõõmustas Soome Instituudi programmikoordinaator Anneli Loodus.

Üleriigiline lugemisdiplomi programm sai Soomes alguse 2000. aastate algul. Nüüdseks on seda mitu korda uuendatud, aga programmi põhieesmärk on jäänud samaks: innustada õpilasi raamatuid lugema, kogema elamusterohkeid lugemishetki. See motiveerib last ise erinevate teoste hulgast meelepärast valikut tegema ja endale lugemisega seotud eesmärke seadma. Eestis alustas alustas programm Soome Instituudi eestvedamisel tegevust Tartus sügisel 2018. Loe lähemalt (link).

Lisainfo: Soome Instituudi programmikoordinaator Anneli Loodus, +372 5648 7286, anneli.loodus@finst.ee